ЯКЕ СВЯТО СЬОГОДНІ В ТАІЛАНДІ — 15 КВІТНЯ

Have a question? Ask in chat with AI!

Яке свято сьогодні в Таїланді — 15 квітня: все, що вам потрібно знати

У Таїланді кожне свято відзначається з особливим розмахом та колоритом. І сьогодні, 15 квітня, не виняток. Одне з найважливіших та шанованих свят у Таїланді — Сонгкран.

Сонгкран — Тайський Новий рік

Сонгкран символізує початок нового року за тайським місячним календарем. Його відзначають з 13 по 15 квітня, причому наймасштабніші заходи припадають саме на 15 число.

Історичне значення Сонгкрану

Походження Сонгкрану сягає буддійської традиції. За легендою, в цей день богиня держави Нанг Тхонг приймає ванну, щоб очиститися від нечистот і гріхів минулого року. Тайці вірять, що священна вода, яку вони ллють один на одного під час Сонгкрану, змиває ці гріхи та приносить мир та благополуччя.

Традиції святкування

Сонгкран відомий своїми унікальними традиціями та обрядами:

 • Водний бій: Головною розвагою Сонгкрану є водяний бій. Тайці всіх віків виходять на вулиці та обливаються водою з відер, пляшок та водяних пістолетів.
 • Обряд "род мак нак": Вранці люди відвідують храми, щоб помолитися та попросити благословення для нового року. Вони також беруть участь в обряді "род мак нак", коли шанобливо поливають водою руки старшим членам сім'ї, висловлюючи їм повагу і бажаючи їм здоров'я.
 • Буддійські церемонії: У храмах проходять спеціальні буддійські церемонії, під час яких віруючі збираються разом, щоб молитися, медитувати та слухати вчення про Дхарму.

Сучасні елементи Сонгкрану

Хоча Сонгкран залишається традиційним святом, у його святкування з'явилися і сучасні елементи, такі як:

 • Вечірки "Songkran Splash": У великих містах, таких як Бангкок і Чіангмай, організовують масштабні вуличні вечірки, де люди танцюють, п'ють і насолоджуються музикою під час водяного бою.
 • Костюмовані паради: У багатьох містах також проводяться костюмовані паради, де учасники одягають барвисті традиційні вбрання та виступають з культурними танцями та музикою.
 • Благодійні заходи: Під час Сонгкрану таїландці також беруть участь у благодійних заходах, таких як роздача їжі та одягу бідним і безпритульним.

Висновок

Сонгкран — це більше, ніж просто свято, це час для очищення, відродження та початку нового року. Це момент, коли тайці віддають честь своїм традиціям, шанують своїх предків і вітають майбутнє з надією та оптимізмом.

Часто задаються питання

 1. Коли відзначається Сонгкран?
 2. Яке значення має вода в святкуванні Сонгкрану?
 3. Які основні традиції Сонгкрану?
 4. Як відзначається Сонгкран в сучасній Таїланді?
 5. Чи є Сонгкран державним святом в Таїланді?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись СЬОГОДНІ ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ — 15 КВІТНЯ
Следующая запись ЩО ТАКЕ САЙТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МОВИ