1324

Have a question? Ask in chat with AI!

Пізнє Середньовіччя: Реконкіста, Ганза, Авіньйонський полон пап та Монгольська імперія

Пізнє Середньовіччя було періодом великих змін та потрясінь у Європі та в усьому світі.

Реконкіста

Реконкіста — це період боротьби за відвоювання Піренейського півострова від мусульман, що розпочався в VIII столітті та закінчився в XV столітті. Вона стала одним із вирішальних моментів історії Іспанії та Португалії. Реконкіста сприяла формуванню національної ідентичності цих країн, а також стимулювала розвиток торгових і культурних зв'язків із іншими частинами Європи.

Ганза

Ганза — це союз торгових міст, що діяв у Північній Європі у XIV-XVII століттях. Вона об'єднувала велику кількість міст Німеччини, Нідерландів, Польщі та інших країн. Ганзейський союз відіграв значну роль у розвитку торгівлі в Європі, а також став одним з важливих політичних факторів.

Авіньйонський полон пап

Авіньйонський полон пап — це період, коли резиденція пап римських перебувала у французькому місті Авіньйоні. Він тривав з 1309 по 1377 рік. Авіньйонський полон пап викликав величезний резонанс у всій Європі і призвів до зменшення авторитету папства.

Монгольська імперія

Монгольська імперія була однією з наймогутніших і найбільших імперій в історії людства. Вона виникла в Центральній Азії в XIII столітті і за короткий час завоювала величезні території від Тихого океану до Східної Європи. Монгольська імперія проіснувала недовго, але справила значний вплив на історію Європи та Азії.

У чому унікальність пізнього Середньовіччя?

Пізнє Середньовіччя відрізнялося від попередніх періодів історії Європи низкою унікальних рис.

 1. Розвиток міст. У цей період відбувалося бурхливе зростання міст, яке призвело до появи повноцінних міських громад зі своїми правами та привілеями.
 2. Зміни в соціальній структурі. Поступово зникало кріпацтво, а селяни отримували більше прав і свобод.
 3. Поява нових форм державного правління. У багатьох країнах відбувався перехід від феодальної роздробленості до централізованої монархії.
 4. Розвиток науки і техніки. У пізньому Середньовіччі було здійснено ряд важливих наукових відкриттів, які сприяли розвитку техніки та технологій.
 5. Зміни в культурі. У цей період з'явився новий стиль в архітектурі — готика, а також нові напрямки в живописі та літературі.

Вплив пізнього Середньовіччя на подальшу історію

Пізнє Середньовіччя справило значний вплив на подальшу історію Європи. Це був перехідний період, який заклав основи для розвитку сучасного світу.

 1. Формування національних держав. У пізньому Середньовіччі розпочався процес формування національних держав, який тривав аж до XIX століття.
 2. Великі географічні відкриття. У XV-XVI століттях європейські мореплавці здійснили великі географічні відкриття, які привели до відкриття нових земель і нових торгових шляхів.
 3. Реформація. У XVI столітті в Європі відбулася Реформація, яка призвела до розколу християнської церкви і до появи протестантизму.
 4. Промислова революція. У XVIII столітті розпочалася промислова революція, яка кардинально змінила економіку і суспільство Європи.

Висновок

Пізнє Середньовіччя було періодом великих змін та потрясінь, який справив значний вплив на подальшу історію Європи та всього світу. Воно ознаменувалося Реконкістою, Ганзою, Авіньйонським полоном пап та Монгольською імперією. Цей період став перехідним від феодалізму до капіталізму.

Запитання, що часто задаються

 1. Коли почалася Реконкіста?
 2. Які міста входили до складу Ганзи?
 3. Скільки тривав Авіньйонський полон пап?
 4. Коли виникла Монгольська імперія?
 5. Які наслідки мала Реформація для Європи?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Пронін Сергій Миколайович
Следующая запись Спеціальна додаткова програма харчування для жінок, немовлят та дітей (WIC)