18-й армійський корпус (Третій Рейх)

Have a question? Ask in chat with AI!

XVIII-й (18-й) армійський корпус (нім. XVIII. Armeekorps) — армійський корпус Вермахту за часів Другої світової війни

XVIII. Armeekorps: Формування та структура

XVIII-й (18-й) армійський корпус було створено 1 жовтня 1934 року в Лейпцигу в III-му військовому окрузі (нім. Wehrkreis III). Корпус було підпорядковано 3-й армії. Організаційно він складався з:

  • 23-тя піхотна дивізія
  • 37-ма піхотна дивізія
  • 52-га піхотна дивізія

Кампанії та бойові дії

Під час Польської кампанії корпус у складі групи армій "Південь" (нім. Heeresgruppe Süd) діяв на напрямку Катовиць. Під час Французької кампанії був частиною 16-ї армії і після прориву лінії Мажино діяв у Арденнах. Під час "Битви за Британію" корпус було переведено до Нідерландів.

Операція "Барбаросса"

У перші дні операції "Барбаросса", корпус у складі 6-ї армії перебував у резерві групи армій "Південь". Після захоплення Києва у вересні 1941 року корпус переведено до групи армій "Центр", де діяв у складі 4-ї армії. Під час битви під Москвою корпус вів оборонні бої на Вяземському напрямку.

1942-1943 роки

У 1942 році корпус брав участь у літніх боях південніше Харкова, а пізніше захищав Сталінград. У лютому 1943 року корпус повернувся до групи армії "Центр" і воював у районі Орла. У липні 1943 року був переведений на південь і в районі Запоріжжя бився проти радянських військ.

Відступ та капітуляція

Після розгрому 6-ї армії під Сталінградом, корпус відступив на захід. У 1944 році воював в Україні, Румунії та Угорщині. У квітні 1945 року корпус був оточений радянськими військами в районі Відня і капітулював.

Висновок

XVIII-й (18-й) армійський корпус був одним із найдосвідченіших і боєздатних корпусів Вермахту. Він брав участь у багатьох великих битвах Другої світової війни і зазнав важких втрат.

Запитання, що часто задаються

  • Коли був створений XVIII-й (18-й) армійський корпус?

XVIII-й (18-й) армійський корпус було створено 1 жовтня 1934 року.

  • У яких кампаніях брав участь корпус?

Корпус брав участь у Польській, Французькій кампаніях, "Битві за Британію", операції "Барбаросса", Харківській битві, битвах під Москвою, Сталінградом, Курськом, в Україні, Румунії та Угорщині.

  • Який був склад корпусу?

Корпус складався з 23-ї, 37-ї та 52-ї піхотних дивізій.

  • Хто командував корпусом?

Корпусом командували генерал-лейтенант Гейнц Гудеріан, генерал від інфантерії Георг Ліндеман, генерал від інфантерії Герман Госбах, генерал-лейтенант Карл-Адольф Холлідт, генерал-лейтенант Герберт фон Бок, генерал-полковник Вальтер Модель.

  • Де корпус завершив війну?

Корпус завершив війну в районі Відня, де в квітні 1945 року капітулював радянським військам.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Серотоніновий транспортер
Следующая запись Артеменко Володимир Микитович

Последние темы форума