6-та гвардійська повітряно-десантна дивізія (СРСР)

Have a question? Ask in chat with AI!

6-та Гвардійська повітряно-десантна Кременчуцько-Знам'янська Червонопрапорна ордена Суворова 2-го ступеня дивізія: Грізні "Крилаті піхотинці"

Зародження повітряного десанту

Легкість чи сила?

У кривавому вирві Першої світової війни, коли два табори безрозсудно кидалися один на одного сотні тисяч солдатів, зародилося дещо нове, щось таке, що згодом назавжди змінить природу війни. У грудні 1917 року під час наступу на італійському фронті британці випробували нову тактику — висадку піхотинців з повітря.

Вантажні літаки сотнями скидали парашутистів та вантажі на чотирьох ділянках у тилу ворога. Завдяки цьому британська армія прорвала фронт і змусила австрійців відступити. Цей успіх надихнув інші країни серйозно взятися за розвиток повітряно-десантних військ.

Розвиток "крилатої піхоти"

У Радянському Союзі масштабні експерименти з парашутувальниками почалися у 1930-х роках. У 1931 році був створений експериментальний парашутно-десантний загін Ленінградського військового округу. А вже в 1932 році було засновано першу парашутно-десантну роту Червоної армії.

Бойове хрещення

Бойове хрещення радянські повітряно-десантні війська отримали під час війни з Фінляндією 1939-1940 років. Потім з початком німецько-радянської війни вони брали участь у багатьох великих операціях, у тому числі в битві за Москву, Сталінградську битву, Курську битву та битву за Дніпро.

З чого складалася дивізія

Вперше повітряно-десантна дивізія у складі Червоної Армії з’явилася в січні 1941 року. В дивізіях було налічувалося 10 200 осіб. Основним озброєнням підрозділів повітряно-десантних військ були укорочена гвинтівка СВТ-38, пістолет-кулемет ППС, 7,62-мм карабіна СКС та пістолет ТТ. Всі озброєння було перевірене у польових випробуваннях та були придатні для стрибка з парашутом.

6-та дивізія "крилатої піхоти"

6-та гвардійська Червонопрапорна ордена Суворова повітряно-десантна Кременчуцько-Знам'янська дивізія була створена на базі 8-го повітряно-десантного корпусу в січні 1943 року. Наказом Верховного Головнокомандувача А.Ф. Панкратова у 1944 році дивізію було перейменовано у 6-ту гвардійську.

Герої, що штурмують небо

6-та повітряно-десантна дивізія брала участь у найважливіших битвах німецько-радянської війни, у тому числі у форсуванні Дніпра, визволенні Правобережної України, боях на захід від Берліна.

Повітряні десанти дивізії використовувалися для прориву оборонних рубежів противника, захоплення стратегічних об'єктів, дезорганізації тилу та сприяння наступу наступаючих військ.

Під час боїв солдати 6-ї дивізії продемонстрували високу бойову міць, мужність та героїзм. Дивізія була удостоєна почесного звання "гвардійська", нагороджена орденом Червоного Прапора та орденом Суворова 2-го ступеня. Понад 10 тисяч воїнів дивізії були нагороджені орденами та медалями, а 15 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.

Війна закінчена, повітряний десант потрібен

Війна закінчилася, але повітряно-десантні війська не були розформовані.

Натомість вони продовжили розвиватися і набувати нового досвіду. Сьогодні повітряно-десантні війська в росії є одним з найелітніших і боєздатних родів військ.

Часті питання про 6-ту гвардійську повітряно-десантну Кременчуцько-Знам'янську Червонопрапорну ордена Суворова 2-го ступеня дивізію

  1. Коли була створена 6-та повітряно-десантна дивізія?
  2. У яких битвах брала участь 6-та повітряно-десантна дивізія?
  3. Якими нагородами була удостоєна 6-та повітряно-десантна дивізія?
  4. Скільки воїнів 6-ї повітряно-десантної дивізії були нагороджені орденами та медалями?
  5. Скільки воїнів 6-ї повітряно-десантної дивізії отримали звання Героя Радянського Союзу?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Корсика й Сардинія
Следующая запись Михайлівська сільська громада (Полтавська область)

Последние темы форума