ABO

Have a question? Ask in chat with AI!

ABO: Білок, який визначає групи крові

Зміст

 1. ABO генетика
 2. ABO білок
 3. ABO імунологія
 4. ABO трансфузії
 5. ABO пересадка органів
 6. ABO діагностика
 7. ABO висновок
 8. ABO FAQ

ABO генетика

Ген ABO розташований у короткому плечі 9-ї хромосоми й має три основні алелі: A, B та O. Ці алелі кодують ферменти, які додають до червонокрівців різні цукри, утворюючи різні групи крові. Алель A кодує фермент, який додає N-ацетилгалактозамін, алель B кодує фермент, який додає галактозу, а алель O не кодує жодного ферменту, тому червонокрівці не мають жодних цукрів.

ABO білок

Білок ABO є глікозилтрансферазою, тобто ферментом, який переносить цукор з однієї молекули на іншу. У випадку білка ABO, він переносить N-ацетилгалактозамін або галактозу на антиген H червонокрівців, перетворюючи його на антиген A або B відповідно. Білок ABO складається з 354 амінокислот і має молекулярну масу 40 934.

ABO імунологія

Антигени A і B є антигенами, тобто молекулами, які можуть викликати імунну відповідь. Коли людина має антигени A і B на червонокрівцях, її називають групою крові AB. Коли людина має лише антиген A, її називають групою крові A. Коли людина має лише антиген B, її називають групою крові B. Коли людина не має жодних антигенів, її називають групою крові O.

У плазмі крові людей також містяться антитіла, які можуть реагувати з антигенами на червонокрівцях. Людина з групою крові A має антитіла до антигену B, людина з групою крові B має антитіла до антигену A, а людина з групою крові AB не має антитіл до жодного з антигенів. Людина з групою крові O має антитіла до обох антигенів.

ABO трансфузії

Трансфузія крові — це процедура, при якій кров одного людини переливається іншій людині. При трансфузії крові важливо враховувати групи крові донора та реципієнта. Якщо донор і реципієнт мають однакові групи крові, то трансфузія буде безпечною. Якщо ж групи крові донора і реципієнта не сумісні, то у реципієнта може виникнути імунна реакція, яка може бути небезпечною для життя.

Люди з групою крові AB можуть отримувати кров від будь-якої групи крові, тому їх називають «універсальними реципієнтами». Люди з групою крові O можуть здавати кров будь-кому, тому їх називають «універсальними донорами».

ABO пересадка органів

При пересадці органів також важливо враховувати групи крові донора і реципієнта. Якщо групи крові донора і реципієнта не сумісні, то у реципієнта може виникнути імунна реакція, яка може призвести до відторгнення пересадженого органу.

ABO діагностика

Діагностика групи крові проводиться шляхом аналізу крові. У лабораторії кров пацієнта змішують з антитілами до антигенів A і B. Якщо кров пацієнта аглютинується (злипається) з антитілами до антигену A, то у пацієнта група крові A. Якщо кров пацієнта аглютинується з антитілами до антигену B, то у пацієнта група крові B. Якщо кров пацієнта не аглютинується з жодними антитілами, то у пацієнта група крові O. Якщо кров пацієнта аглютинується з обома антитілами, то у пацієнта група крові AB.

ABO висновок

Система груп крові ABO є важливою частиною нашої імунної системи. Вона допомагає захистити нас від інфекцій та ускладнень при переливанні крові та пересадці органів.

ABO FAQ

 1. Яка найпоширеніша група крові?
 2. Найпоширеніша група крові у світі — O.

 3. Яка найрідкісніша група крові?
 4. Найрідкісніша група крові у світі — AB.

 5. Можна переливати кров між людьми з різними групами крові?
 6. Можна, але це може призвести до імунної реакції у реципієнта.

 7. Чи можна пересаджувати органи між людьми з різними групами крові?
 8. Можна, але це може призвести до відторгнення пересадженого органу.

 9. Як визначити свою групу крові?
 10. Групу крові можна визначити шляхом аналізу крові.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Південний хіп-хоп
Следующая запись Палець

Последние темы форума