Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька

Have a question? Ask in chat with AI!


Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька: Герцогиня Під Окупацією

Хто Така Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька?

Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька була герцогинею Саксен-Лауенбургу, яка жила в буремний період XVII-XVIII століть. Її життя було сповнено політичних інтриг, окупації та сімейних драм.

Життя До Окупації

Анна Марія Франциска народилася 13 червня 1672 року в сім’ї герцога Юліуса Франца Саксен-Лауенбурзького та Ядвіги Зульцбахської. Вона була їхньою єдиною дочкою, тому з дитинства була в центрі уваги та отримала чудову освіту.

У 1685 році, у віці 13 років, Анна Марія Франциска вийшла заміж за герцога Нойбурзького Філіпа Вільгельма. Цей шлюб був організований батьками з політичних міркувань. Подружжя не мало дітей, а їхній союз тривав лише 10 років. У 1695 році Філіп Вільгельм помер, і Анна Марія Франциска залишилася вдовою.

Окупація Саксен-Лауенбургу

Після смерті Філіпа Вільгельма герцогом Саксен-Лауенбургу став її дядько Франц Ернст. Однак правління Франца Ернста було недовгим. У 1689 році герцогство окупували війська Георга Вільгельма Брауншвейґ-Люнебурзького, далекого родича Анни Марії Франциски. Окупація тривала майже 40 років.

Під час окупації Анна Марія Франциска перебувала в изгнанні. Вона жила в різних містах Німеччини, намагаючись знайти підтримку серед інших герцогів та імператора. У 1728 році імператор Карл VI Габсбург узаконив владу Георга II Августа, небожа Георга Вільгельма, в захоплених володіннях.

Шлюб з Жаном Гастоном де Медичі

У 1737 році, у віці 65 років, Анна Марія Франциска вийшла заміж за великого герцога Тоскани Жана Гастона де Медичі. Цей шлюб також був організований з політичних міркувань. Жан Гастон був останнім представником династії Медичі, і його смерть у 1737 році означала кінець династії.

Смерть і Спадщина

Анна Марія Франциска померла 15 жовтня 1741 року в Ліворно, Італія. Вона була похована поруч зі своїм другим чоловіком у базиліці Сан-Лоренцо у Флоренції.

Анна Марія Франциска була сильною та рішучою жінкою, яка пережила багато труднощів. Вона була свідком окупації свого герцогства, втратила двох чоловіків і померла бездітною. Однак вона залишила свій слід в історії як герцогиня Саксен-Лауенбургу і велика герцогиня Тоскани.

Часто Задавані Питання

  1. Хто була Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька?
  2. Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька була герцогинею Саксен-Лауенбургу та великою герцогинею Тоскани.

  3. Коли і де народилася Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька?
  4. Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька народилася 13 червня 1672 року в Ратцебурзі, Німеччина.

  5. Хто були батьки Анни Марії Франциски Саксен-Лауенбурзької?
  6. Батьками Анни Марії Франциски Саксен-Лауенбурзької були герцог Юліус Франц Саксен-Лауенбурзький та Ядвіга Зульцбахська.

  7. Скільки разів була одружена Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька?
  8. Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька була двічі одружена. Її першим чоловіком був герцог Нойбурзький Філіп Вільгельм, а другим — великий герцог Тоскани Жан Гастон де Медичі.

  9. Коли і де померла Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька?
  10. Анна Марія Франциска Саксен-Лауенбурзька померла 15 жовтня 1741 року в Ліворно, Італія.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Посольство України в Ізраїлі
Следующая запись Хом’ячок

Последние темы форума