Археологічний музей (Переяслав)

Have a question? Ask in chat with AI!

Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» — скарбниця історії та культури

Переяслав — це місто з багатою історією, яке було свідком багатьох важливих подій в українській історії. Тут розташований Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», який є одним з найцінніших музеїв в Україні.

Археологічний музей: подорож у минуле

Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» — це музей, який показує матеріальну та духовну культуру племен та народів, що заселяли територію Переяславщини від пізнього палеоліту до давньоруського часу включно. Музей був заснований у 1954 році, і за цей час тут зібрано понад 150 тисяч експонатів.

Експозиція музею

Експозиція музею складається з семи розділів, які охоплюють всю історію Переяславщини — від пізнього палеоліту до давньоруського часу. Найбільшим розділом є розділ, присвячений давньоруському літописному місту Переяславлю. Тут представлені знахідки з розкопок міста, а також макети давньоруських будівель.

Пізній палеоліт — ранній мезоліт

У цьому розділі представлені знахідки з найдавніших стоянок людей на території Переяславщини. Тут можна побачити кам’яні знаряддя праці, наконечники стріл та списів, а також фрагменти кераміки.

Неолітичний і енеолітичний час

У цьому розділі представлені знахідки з городищ та могильників неолітичного та енеолітичного часу. Тут можна побачити кам’яні та кістяні знаряддя праці, глиняний посуд та прикраси.

Бронзовий вік

У цьому розділі представлені знахідки з поселень та могильників бронзового віку. Тут можна побачити бронзові знаряддя праці, зброю та прикраси.

Ранній залізний вік

У цьому розділі представлені знахідки з поселень та могильників раннього залізного віку. Тут можна побачити залізні знаряддя праці, зброю та прикраси.

Скіфський час

У цьому розділі представлені знахідки зі скіфських поселень та курганів. Тут можна побачити скіфські знаряддя праці, зброю, прикраси та предмети мистецтва.

Давньоруський час

У цьому розділі представлені знахідки з давньоруського літописного міста Переяслава. Тут можна побачити фрагменти давньоруських будівель, знаряддя праці, зброю та прикраси.

Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» — це унікальний музей, який зберігає цінну інформацію про історію та культуру Переяславщини. Музей є обов’язковим до відвідування для всіх, хто цікавиться історією України.

Висновок

Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» — це унікальний музей, який зберігає цінну інформацію про історію та культуру Переяславщини. Музей є обов’язковим до відвідування для всіх, хто цікавиться історією України.

5 запитань, які часто задають по темі статті

  1. Що таке Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»?
  2. Коли був заснований Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»?
  3. Які розділи є в експозиції музею?
  4. Які найцінніші експонати зберігаються в музеї?
  5. Як відвідати Археологічний музей Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Сіверщина (УНР)
Следующая запись Kiwix