Авраменко Василь Кирилович

Have a question? Ask in chat with AI!

Василь Авраменко: Лицар українського танцю

Хто такий Василь Авраменко?

Василь Кирилович Авраменко — український балетмейстер, хореограф, актор, кінорежисер, педагог. Один із тих, хто втілив українські народні танці у форму професійного мистецтва. В українській діаспорі відомий як "батько українського танцю".

Ранні роки та освіта

Василь Авраменко народився 22 березня 1895 року в селі Стеблів, Корсунь-Шевченківського району, Черкаської області. У 1912 році закінчив Київське комерційне училище, а в 1914 році — Київське державне училище хореографії.

Творчий шлях

Кар'єра Василя Авраменка починається в 1914 році з роботи танцюристом у Київському оперному театрі. Потім він служив у російській армії під час Першої світової війни, а в 1919 році приєднався до українського національно-визвольного руху.

У 1920-х роках Василь Авраменко працював балетмейстером у декількох театрах України. У 1926 році він заснував у Києві власну танцювальну студію, яка стала одним із провідних центрів української хореографії.

У 1930-х роках Василь Авраменко переїхав до США, де продовжив працювати балетмейстером і хореографом. Він заснував у Нью-Йорку Українську танцювальну академію, яка стала одним із найбільших центрів української культури в США.

Творча спадщина

Василь Авраменко створив понад 200 хореографічних творів, серед яких балети, танцювальні сюїти, танці для опер та драматичних вистав. Його постановки відрізняються автентичністю та вірністю народним традиціям.

Василь Авраменко також був відомим педагогом. Він викладав українські народні танці в США та Канаді, виховав цілу плеяду талановитих танцюристів.

Вшанування пам'яті

Василь Авраменко помер 6 травня 1981 року в Нью-Йорку. Він похований на українському цвинтарі в Баунд-Бруку, Нью-Джерсі.

Ім'я Василя Авраменка носять Київське державне хореографічне училище та Українська танцювальна академія в Нью-Йорку. У Києві та Стеблеві встановлені пам'ятники балетмейстеру.

Висновок

Василь Авраменко — видатний український балетмейстер, хореограф, актор, кінорежисер, педагог. Він зробив неоціненний внесок у розвиток української хореографії та зберіг для нащадків багатство української народної танцювальної культури.

5 часто задаваних питань про Василя Авраменка

  1. Де народився Василь Авраменко?
  2. Де здобув освіту Василь Авраменко?
  3. Коли Василь Авраменко заснував Українську танцювальну академію в Нью-Йорку?
  4. Скільки хореографічних творів створив Василь Авраменко?
  5. Де похований Василь Авраменко?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Список наймасивніших екзопланет
Следующая запись Коротких Сергій Аркадійович