Бегерія

Have a question? Ask in chat with AI!


Бегерія: історична адміністративна одиниця Каталонії

Що таке бегерія?

Бегерія (від лат. vicarius; кат. Vegueria, МФА: ) — історична адміністративна одиниця третього рівня (муніципалітети — райони (кумарки) — бегерії — країна) у Каталонії та кількох інших країнах. За розмірами дещо менша сучасної адміністративної одиниці третього рівня Іспанії провінції.

Історія бегерій

Бегерії виникли в Каталонії ще в XIII столітті як адміністративні одиниці, що управлялися призначеними королем намісниками. Вони були важливими центрами регіональної влади та забезпечували зв’язок між центральним урядом і місцевими громадами. У XVII столітті, після Війни за іспанську спадщину, територія Каталонії була розділена між Іспанією та Францією.

У Південній Каталонії бегерії були скасовані в 1716 році Декретами Нуева Планта, які також позбавили Каталонію її автономії.

У Північній Каталонії бегерії існували до Французької революції в 1790-х роках. Після революції вони були скасовані як частина реорганізації адміністративного поділу Франції.

Значення бегерій

Бегерії відігравали важливу роль в історії Каталонії. Вони забезпечували ефективне управління територією через призначених королем намісників. Бегерії також служили місцем проведення ярмарків і ринків, що сприяло розвитку торгівлі в регіоні.

Ліквідація бегерій

Ліквідація бегерій на території Південної Каталонії в 1716 році була наслідком політики централізації влади в Іспанії після Війни за іспанську спадщину. У Північній Каталонії скасування бегерій в 1790-х роках була частиною реорганізації адміністративного поділу Франції після Французької революції.

Висновок

Бегерії є важливою частиною історії Каталонії. Вони представляли собою адміністративні одиниці, що управлялися призначеними королем намісниками. Бегерії відігравали важливу роль в економічному та політичному розвитку регіону. Однак у XVIII столітті вони були скасовані в результаті централізації влади в Іспанії та Франції.

Часті питання про бегерії

 1. Що таке бегерія?
 2. Бегерія — історична адміністративна одиниця третього рівня в Каталонії та кількох інших країнах.

  <li><b>Коли існували бегерії?</b></li>
  <p>В історичній Каталонії бегерії існували з XIII до XVIII ст.</p>
  
  <li><b>Чому бегерії були ліквідовані?</b></li>
  <p>Бегерії були ліквідовані в Південній Каталонії в 1716 році Декретами Нуева Планта, а в Північній Каталонії в 1790-х роках після Французької революції.</p>
  
  <li><b>Яку роль відігравали бегерії в історії Каталонії?</b></li>
  <p>Бегерії забезпечували ефективне управління територією через призначених королем намісників, а також були місцем проведення ярмарків і ринків, що сприяло розвитку торгівлі в регіоні.</p>
  
  <li><b>Які причини ліквідації бегерій?</b></li>
  <p>Ліквідація бегерій була наслідком політики централізації влади в Іспанії та Франції.</p>
  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Фахверк
Следующая запись Швідлер Мальвіна Зіновіївна

Последние темы форума