Біґус Петро

Have a question? Ask in chat with AI!

Петро Біґус: Видатний Син України

Сотник УГА, Просвітянин та Громадсько-Політичний Діяч

Петро Біґус був видатною постаттю в українській історії, який залишив глибокий слід своїми внесками в боротьбу за незалежність України та розвиток її культури та суспільного життя. Народившись у мальовничому селі Великі Бірки на Тернопільщині 9 лютого 1882 року, він пройшов довгий і тернистий шлях, який вивів його на вершини українського суспільно-політичного руху.

Життя і Кар'єра

Петро Біґус народився в родині простих селян, від яких успадкував сильний національний дух та любов до своєї землі. З ранніх років він виявляв неабиякі здібності до навчання, завдяки яким зміг отримати вищу освіту в Львівському університеті. Після закінчення навчання Петро Біґус присвятив себе боротьбі за визволення України, приєднавшись до Української Галицької Армії (УГА). На фронтах Першої світової війни він проявив неабияку мужність та військовий талант, за що отримав звання сотника.

Після поразки УГА в українсько-польській війні Петро Біґус продовжував активну діяльність на культурно-просвітницькій ниві. Він став одним із засновників та лідерів товариства "Просвіта", яке відіграло важливу роль у поширенні української культури та освіти серед українського народу. Петро Біґус також був активним учасником українського політичного руху, виступаючи за відновлення української державності.

Громадсько-Політична Діяльність

Петро Біґус був одним із лідерів українського національного руху в міжвоєнний період. Він активно боровся за права українського народу, за його культурну та політичну автономію. Петро Біґус був членом Української Центральної Ради та Української Національної Ради, а також депутатом польського сейму від української фракції.

Еміграція та Останні Роки

З початком Другої світової війни Петро Біґус був змушений емігрувати до Канади, де він провів останні роки свого життя. Там він не припиняв свою діяльність на благо української діаспори, працюючи в українських організаціях та товариствах. Петро Біґус помер 25 жовтня 1966 року в Торонто, залишивши по собі багату спадщину боротьби за незалежність України та розвитку її культури та суспільного життя.

Висновок

Петро Біґус був видатним українським діячем, який присвятив своє життя боротьбі за незалежність України та розвиток її культури та суспільного життя. Він був сотником УГА, просвітянином та громадсько-політичним діячем, який залишив глибокий слід в українській історії.

Часто Задані Питання

 1. Хто такий Петро Біґус?

  Петро Біґус був видатним українським сотником УГА, просвітянином та громадсько-політичним діячем.

 1. Де і коли народився Петро Біґус?

  Петро Біґус народився 9 лютого 1882 року в селі Великі Бірки на Тернопільщині.

 1. Що Петро Біґус робив в УГА?

  Петро Біґус був сотником в УГА, де проявив неабияку мужність та військовий талант.

 1. Чим займався Петро Біґус після поразки УГА?

  Після поразки УГА Петро Біґус продовжував активну діяльність на культурно-просвітницькій ниві, ставши одним із засновників та лідерів товариства "Просвіта".

 1. Де Петро Біґус помер?

  Петро Біґус помер в Торонто, Канада, 25 жовтня 1966 року.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Катастрофізм
Следующая запись Гарвард (Массачусетс)