Богуславський полк

Have a question? Ask in chat with AI!

Богуславський полк: Сторінка Історії Правобережної Козацької Держави

Історичний Контекст

У XVII столітті, в результаті визвольної боротьби українського народу, значна частина українських земель, розташованих на лівому березі Дніпра, була звільнена з-під польського панування і ввійшла до складу Російської держави. Правобережна Україна залишалася під владою Речі Посполитої.

Заснування Богуславського полку

У 1685 році, після Віденської битви, в якій українські козаки взяли активну участь, польський король Ян III Собеський видав привілей, згідно з яким на Правобережжі відновлювався козацький устрій. Одним з новостворених полків став Богуславський полк, який включав в себе територію сучасних Київської та Черкаської областей.

Територія і населення

Територія Богуславського полку займала майже всю правобережну частину сучасного Київщини і частину сучасного Черкащини. На його території проживало близько 150 000 осіб. Більшість населення становило українське козацтво, а також селяни, міщани і шляхта.

Полковий устрій

Богуславський полк був адміністративно-територіальною і військовою одиницею. На чолі полку стояв полковник, який призначався польським королем. Полк поділявся на сотні, на чолі яких стояли сотники.

Військова служба

Основним завданням Богуславського полку була військова служба. Козаки полку брали участь у численних війнах, зокрема у Північній війні 1700-1721 років.

Скасування полку

У 1711 році, після закінчення Північної війни, польський уряд ліквідував Богуславський полк, а його територія була включена до складу Київського воєводства.

Висновок

Богуславський полк був однією з важливих військово-адміністративних одиниць Правобережної України в кінці XVII — початку XVIII століть. Козаки полку брали активну участь у боротьбі за незалежність України, а також у захисті її територій від нападів зовнішніх ворогів. Ліквідація Богуславського полку була важкою втратою для українського народу.

Часті питання

 1. Коли був заснований Богуславський полк?
  Відповідь: Богуславський полк був заснований у 1685 році.

 2. Яка була територія Богуславського полку?
  Відповідь: Територія Богуславського полку займала майже всю правобережну частину сучасного Київщини і частину сучасного Черкащини.

 3. Скільки населення проживало на території Богуславського полку?
  Відповідь: На території Богуславського полку проживало близько 150 000 осіб.

 4. Яким був полковий устрій Богуславського полку?
  Відповідь: Богуславський полк був розділений на сотні, на чолі яких стояли сотники.

 5. Коли був ліквідований Богуславський полк?
  Відповідь: Богуславський полк був ліквідований у 1711 році.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Sony Ericsson K320
Следующая запись Бої за Бровари

Последние темы форума