Боромлянська сільська громада

Have a question? Ask in chat with AI!

Боромлянська сільська територіальна громада

Боромлянська сільська територіальна громада є однією з найбільших сільських громад в Україні. Розташована вона в Охтирському районі Сумської області, на берегах річки Ворскли.

Історія

Історія Боромлянської громади сягає давнини. Перші згадки про ці землі датуються X століттям. В ті часи тут проживали слов’янські племена сіверян та полян. У XII столітті територія громади увійшла до складу Київської Русі, а пізніше — до Чернігівського князівства.

У XIII столітті Боромлянська земля стала ареною боротьби між монголо-татарами та руськими князями. Після монгольської навали територія громади була спустошена, а багато населених пунктів були знищені. У XIV столітті ці землі увійшли до складу Великого князівства Литовського, а пізніше — до Речі Посполитої.

У XVII столітті Боромлянська область стала одним з центрів визвольної боротьби українського народу проти польського панування. Героєм цієї боротьби став отаман Іван Богун, який очолював козацьке військо в битві під Берестечком. Після Переяславської ради 1654 року територія громади увійшла до складу Російської імперії.

Сучасність

Сьогодні Боромлянська сільська територіальна громада – це процвітаючий край з розвиненою інфраструктурою та високим рівнем життя. Площа громади становить 330,8 кв. км, а чисельність населення – 4777 осіб. У складі громади знаходиться 17 населених пунктів, найбільшими з яких є села Боромля, Горянка та Мезенівка.

Економіка громади базується на сільському господарстві, торгівлі та сфері послуг. Тут вирощуються зернові культури, овочі, фрукти та ягоди. Також в громаді розвинені м’ясо-молочне тваринництво та птахівництво. У Боромлі діють кілька промислових підприємств, які спеціалізуються на виробництві будівельних матеріалів, меблів та продуктів харчування.

Перспективи

У майбутньому Боромлянська сільська територіальна громада має великі перспективи для розвитку. Планується реалізувати ряд інвестиційних проектів, спрямованих на створення нових робочих місць, розвиток інфраструктури та підвищення якості життя населення. Зокрема, планується будівництво нових шкіл, дитячих садків, медичних закладів та спортивних комплексів. Також планується розвивати туризм, адже Боромлянська громада має багату історію та унікальну природу.

Висновок

Боромлянська сільська територіальна громада – це перспективний регіон з багатим історичним минулим, розвиненою економікою та високим рівнем життя. Тут є всі умови для комфортного проживання та успішного ведення бізнесу. Громада має великий потенціал для розвитку, і в майбутньому вона зможе стати одним з лідерів Сумської області.

Питання, що часто задаються

  1. Де розташована Боромлянська сільська територіальна громада?
  2. Яка площа Боромлянської громади?
  3. Яка чисельність населення Боромлянської громади?
  4. Які населені пункти входять до складу Боромлянської громади?
  5. Які перспективи розвитку Боромлянської громади?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Доктрина Картера
Следующая запись Кочубей Марія Василівна

Последние темы форума