Брюле (плем’я)

Have a question? Ask in chat with AI!

Брюле: Обпалені полум'ям історії

Хто такі брюле?

Брюле — одна з семи гілок або груп (іноді їх називають «підплеменами») американських індіанців лакота. На мові лакота їх називають січанґу ояте, що означає «люди обпалених стегон», схоже значення має і французькою, брюле — буквально означає «горілий». Можливо, ця назва походить від випадку, коли вони тікали полями, рятуючись від трав'яних пожеж.

Історія брюле

Історія брюле тісно пов'язана з історією народу лакота. Вони походять з регіону Великих рівнин, де жили століттями, займаючись полюванням, рибальством і збиранням дикорослих рослин. Брюле були відомі своєю хоробрістю та військовою майстерністю, і вони відіграли важливу роль у боротьбі за незалежність від європейських колонізаторів.

Обычаї і традиції брюле

Традиційна культура брюле була заснована на глибокому зв'язку з природою. Вони поклонялися Великому духу і вірили в силу землі, сонця, місяця і зірок. Брюле жили в тіпі, переносних конічних хатинах, і займалися полюванням на бізонів, оленів і кроликів. Вони також вирощували кукурудзу, квасолю і кабачки.

Брюле сьогодні

Сьогодні брюле живуть в резерваціях в Південній Дакоті і Небрасці. Їх чисельність становить близько 20000 осіб. Брюле зберегли багато зі своїх традицій та звичаїв, але вони також адаптувалися до сучасного світу. Брюле працюють у різних галузях, вони навчаються в коледжах і університетах, і вони беруть участь в політичному житті.

Вплив брюле на американську культуру

Брюле зробили значний внесок в американську культуру. Їхні традиції та звичаї вплинули на розвиток американської музики, танцю і образотворчого мистецтва. Брюле також брали участь у багатьох важливих історичних подіях, в тому числі в боротьбі за незалежність США.

Висновок

Брюле — це гордий і незалежний народ з багатою історією і культурою. Вони пережили багато труднощів, але вони зберегли свою ідентичність і своє культурне спадщина. Брюле є важливою частиною американського суспільства, і їхній внесок в американську культуру буде відчуватися ще багато років.

Часто задавані питання

  1. Хто такі брюле?
  2. Як виникла назва брюле?
  3. Які традиції і звичаї брюле?
  4. Де живуть брюле сьогодні?
  5. Який вплив брюле на американську культуру?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Автомобільна промисловість у Словаччині
Следующая запись Список країн з кількома столицями