Бубернак Степан Іванович

Have a question? Ask in chat with AI!

Степан Іванович Бубернак: історик, краєзнавець, педагог, громадський діяч

Степан Іванович Бубернак — видатна постать української науки, історії та освіти, який присвятив своє життя дослідженню минулого України, вихованню молодого покоління та служінню громаді.

Життєвий та творчий шлях Степана Бубернака

Степан Бубернак народився 28 вересня 1947 року в мальовничому селі Салівка (нині Ягільниця) Чортківського району Тернопільської області. З ранніх років він захоплювався історією свого краю, багато читав і мріяв стати вчителем історії. Після закінчення школи він вступив до Львівського державного університету імені Івана Франка на історичний факультет. Університетські роки були насиченими та плідними для Степана Бубернака. Він занурився у вивчення історії України, брав активну участь у наукових конференціях та експедиціях, а також познайомився з багатьма визначними істориками та краєзнавцями. Після закінчення університету в 1971 році розпочав свою трудову діяльність вчителем історії у середній школі рідного села. Він швидко здобув авторитет серед учнів та колег за свої глибокі знання, професіоналізм та любов до історії. Його уроки завжди були цікавими та захопливими, а учні отримували не лише знання, а й виховувалися в дусі патріотизму та любові до рідної землі.

Наукова та краєзнавча діяльність Степана Бубернака

На межі 80-х–90-х років Степан Іванович міцно увійшов у коло краєзнавців і місцевих істориків, став авторитетним знавцем історії Тернопільщини та Поділля. Початок його науково-краєзнавчої діяльності припадає на 1989 рік.
Також, упродовж 1985–2001 років, Степан Іванович працював на посаді директора Чортківського районного Будинку культури та відпочинку. Упродовж цього часу він доклав багато зусиль для збереження історико-культурної спадщини району. Зусиллями Степана Івановича було відкрито чотирнадцять кімнат історії сільських клубів. Він також заснував історико-краєзнавчий музей при районному Будинку культури та відпочинку, який став центром вивчення історії Чортківського району. Він активно пропагував історію рідного краю, публікувався у місцевій пресі, брав участь у радіо- та телепередачах. Дослідник Тернопілля і Поділля Степан Іванович є одним із провідних науковців у галузі краєзнавства, автором таких видань: «Тернопільщина. Історія міст і сіл», «Чортківська округа», «Чортківщина», «Тернопільський Енциклопедичний Словник», «Тернопільщина географічна. Населені пункти», «Голодомор на землях Тернопільщини», «Чортківщина в особах», «Джерела з історії сіл Чортківського району», «Замки Тернопілля». Він є автором понад 330 наукових та науково-популярних статей, а також історико-краєзнавчих книг.

Педагогічна та громадська діяльність Степана Бубернака

Протягом своєї життя Степан Бубернак плідно працював не тільки як вчений і краєзнавець, а й як педагог і громадський діяч. Він тривалий час викладав історію у Салівецькій середній школі, де вів активну популяризаторську діяльність. Він був одним із засновників історичного гуртка при школі, який брав участь у багатьох обласних та всеукраїнських олімпіадах. Його учні ставали переможцями престижних конкурсів, а деякі з них обрали шлях істориків та краєзнавців.
Значний вклад Степан Іванович вносив і в розвиток громадсько-політичного й культурного життя на Чортківщині. Степан Іванович був щирим патріотом України, який присвятив своє життя збереженню та популяризації української історико-культурної спадщини. Його діяльність відзначена численними нагородами та відзнаками, серед яких звання «Заслужений працівник культури України», орден «За заслуги» III ступеня, медаль «За вагомий внесок у розвиток краєзнавства».

Висновок

Степан Іванович Бубернак — яскравий представник української інтелігенції, який об’єднав у собі талант історика, краєзнавця, педагога та громадського діяча. Його праці стали вагомим внеском у вивчення історії України, а його громадська діяльність сприяла розвитку культури та освіти на Чортківщині та в Україні в цілому. Степан Іванович Бубернак є справжнім взірцем для наслідування для тих, хто прагне зберегти та примножити історико-культурну спадщину України.

Запитання, що часто задаються

  1. У яких населених пунктах Чортківського району Степаном Бубернаком було створено кімнати історії сільських клубів?
  2. Які книги-довідники та альбоми видав Степан Бубернак?
  3. Яку нагороду отримав Степан Іванович Бубернак у 2020 році за підсумками ХХ обласного конкурсу «Краща книга Тернопільщини»?
  4. Які наукові інтереси Степана Бубернака?
  5. Який вклад зробив Степан Бубернак у розвиток освіти та культури на Чортківщині?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Північна полярна шапка (Марс)
Следующая запись Церква Чесного і животворящого Хреста (Бучач)