ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ СУМІСНИЦТВО ВІД СУМІЩЕННЯ ПРОФЕСІЙ

Have a question? Ask in chat with AI!

Чим відрізняється сумісництво від суміщення професій?

У сучасному світі, коли економічна ситуація постійно змінюється, багато людей шукають додаткові джерела доходу. Одним із способів збільшення заробітку є сумісництво або суміщення професій. Однак між цими поняттями є суттєва різниця, яку важливо розуміти, перш ніж приймати рішення про додаткову роботу.

Сумісництво:

 • Сумісництво — це робота за основним місцем роботи та робота за сумісництвом на умовах трудового договору в юридичній особі, у фізичної особи — підприємця чи в іншого роботодавця у вільний від основної роботи час, а також виконання робіт для юридичних або фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру для задоволення їх побутових та інших потреб (крім перевезень, робіт з монтажу та налагодження устаткування).
 • Робота за сумісництвом може здійснюватися в тій самій або іншій професії, спеціальності, посаді або на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності, типу і виду діяльності, громадянину України, який має основне місце роботи.
 • Час роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і половини денної норми в перед- і святкові дні. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом тижня не може перевищувати половини місячної норми робочого часу.
 • Заробітна плата за працю за сумісництвом виплачується пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виконаного обсягу робіт.

Суміщення професій (посад):

 • Суміщення професій (посад) — це виконання працівником, крім своєї основної роботи, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.
 • Суміщення професій (посад) може здійснюватися як у межах одного підприємства, установи, організації, так і на іншому підприємстві, в установі, організації за письмовою згодою власників або уповноважених ними органів.
 • Час, протягом якого працівник виконує додаткову роботу за іншою професією (посадою), зараховується йому до робочого часу за основною професією (посадою).
 • Оплата праці за суміщення професій (посад) здійснюється за угодою сторін з урахуванням кількості та якості виконаної роботи.

Основні відмінності між сумісництвом та суміщенням професій (посад):

 1. Укладення договору:
 • Сумісництво оформлюється трудовим договором, а суміщення професій (посад) — додатковою угодою до трудового договору.
 1. Час роботи:
 • Робота за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і половини денної норми в перед- і святкові дні, а загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом тижня не може перевищувати половини місячної норми робочого часу. Суміщення професій (посад) може здійснюватися протягом усього робочого дня, але не більше повного робочого часу.
 1. Заробітна плата:
 • Заробітна плата за працю за сумісництвом виплачується пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виконаного обсягу робіт. Оплата праці за суміщення професій (посад) здійснюється за угодою сторін з урахуванням кількості та якості виконаної роботи.

Висновок:
Сумісництво та суміщення професій (посад) є додатковими способами збільшення заробітку. Однак між цими поняттями є суттєва різниця, яку важливо розуміти, щоб правильно оформити трудові відносини та уникнути порушень трудового законодавства.

Запитання, що часто задаються:

 1. Чи можна суміщати роботу за сумісництвом з роботою за основним місцем роботи?
 2. Чи можна виконувати роботу за сумісництвом у тій самій професії, що і за основним місцем роботи?
 3. Як оформити сумісництво або суміщення професій (посад)?
 4. Яка тривалість робочого часу за сумісництвом та суміщенням професій (посад)?
 5. Як оплачується праця за сумісництвом та суміщенням професій (посад)?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЕДЕМ В ПОЛЬЩІ
Следующая запись CO JEST LEPSZE POLOPIRYNA CZY PYRALGINA