ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ЗАВДАТОК ВІД АВАНСУ

Have a question? Ask in chat with AI!

Чим відрізняється завдаток від авансу?

При укладенні договору купівлі-продажу нерухомості покупець зазвичай вносить певну суму грошей продавцю. Ця сума може називатися завдатком або авансом.

При укладенні договору завдатку сторони домовляються, що при розірванні договору з вини покупця завдаток залишається в продавця і поверненню не підлягає, а якщо в розірванні договору винний продавець, то він повертає покупцю завдаток у подвійному розмірі.
Задаток зазвичай становить від 1% до 10% від вартості нерухомості.

У договорі авансу сторони домовляються повернути суму авансу незалежно від того, хто винен у розірванні договору. Тобто у разі розірвання договору на вимогу покупця або без вини сторін аванс повертається покупцю в повному обсязі, а якщо розірвання договору сталося з вини продавця, аванс повертається у подвійному розмірі.
Сума авансу може становити будь-яку суму, але зазвичай вона не перевищує 30% від вартості нерухомості.

Чим же відрізняється завдаток від авансу?

Головна відмінність полягає в тому, що завдаток при розірванні договору з вини покупця залишається у продавця і поверненню не підлягає, а аванс повертається покупцю незалежно від того, хто винен у розірванні договору.

Інша відмінність полягає в тому, що завдаток зазвичай становить від 1% до 10% від вартості нерухомості, а аванс може становити будь-яку суму, але зазвичай не перевищує 30% від вартості нерухомості.

Ще одна відмінність полягає в тому, що завдаток може бути повернений у подвійному розмірі, якщо розірвання договору відбулося з вини продавця, а аванс повертається в подвійному розмірі як у випадку розірвання договору на вимогу покупця, так і у випадку, якщо розірвання договору сталося з вини продавця.

Висновок

Таким чином, завдаток і аванс — це різні поняття, які мають різні правові наслідки.

Часто задавані питання

  • Що таке завдаток?
  • Що таке аванс?
  • Чим відрізняється завдаток від авансу?
  • Які правові наслідки має завдаток?
  • Які правові наслідки має аванс?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ГРЕЦЬКИЙ ГОРІХ ВІД ВОЛОСЬКОГО
Следующая запись ЧОМУ ІТАЛІЙЦІ ДОВГО ЖИВУТЬ