Чверть (одиниця площі)

Have a question? Ask in chat with AI!

Верть: Старовинна Руська Міра Площі Орних Земель

При вивченні історії часто зустрічаються незнайомі слова та одиниці вимірювання. У цій статті ми розберемося, що таке верть в якості старовинної руської міри площі.

Визначення Верті

Верть — це одиниця вимірювання площі, яка використовувалася в Київській Русі та Московській державі. Вона визначалася як чверть десятини, або близько 1,09 га. Десятина, як відомо, становила 11 га. Варто зазначити, що розмір десятини не завжди був однаковим — він залежав від регіону. Тому розмір верті також міг дещо відрізнятися.

Історія Верті

Верть, як міра площі, відома з кінця XV століття. Проте вона не отримала широкого поширення, і застосовувалась в основному в деяких регіонах. Офіційно ж, як одиниця вимірювання, верть була визнана лише у 1775 році. Вона продовжувала використовуватися до 1924 року, коли була замінена стандартною метричною системою вимірювань.

Застосування Верті

Верть використовували для вимірювання площі орних земель, а також для визначення розміру податків, що стягувалися з селян. Цікаво, що у деяких регіонах розмір верті використовувався навіть для визначення розміру наділу для посагу дівчини.

Висновок

Хоча верть як одиниця вимірювання площі вже не використовується, вона залишається важливим поняттям в історії землеробства та економіки в Україні.

Часто Задавані Питання

  • Скільки квадратних сажнів становила верть?

Верть становила 1,09 га, або близько 1800 квадратних сажнів.

  • Коли верть була офіційно визнана як одиниця вимірювання?

Верть була офіційно визнана як одиниця вимірювання в 1775 році.

  • Коли верть була скасована?

Верть була скасована в 1924 році, коли її замінили стандартною метричною системою вимірювань.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Виборчий округ 39
Следующая запись Гаррі Ґреґсон-Вільямс

Последние темы форума