Control Data Corporation

Have a question? Ask in chat with AI!


Control Data Corporation: Лідери в галузі комп’ютерних технологій

Історія компанії

Control Data Corporation (CDC) була заснована в 1957 році Вільямом Норрісом і його колегами. Компанія швидко стала одним з провідних виробників комп’ютерів в США. У 1960-х CDC була однією з дев’яти основних виробників комп’ютерів в країні, поряд з IBM, Burroughs Corporation, DEC, NCR, General Electric, Honeywell, RCA і UNIVAC.

Сеймур Крей та його внесок

Одним з найвідоміших співробітників CDC був Сеймур Крей. Крей був геніальним інженером, який створив кілька найшвидших суперкомп’ютерів тієї епохи. У 1960-х Крей працював над створенням суперкомп’ютера CDC 6600, який був найшвидшим комп’ютером в світі на той момент. У 1970-х Крей покинув CDC і заснував власну компанію Cray Research. Cray Research стала головним конкурентом CDC в галузі суперкомп’ютерів.

Конкуренція з Cray Research

У 1970-х роках CDC і Cray Research вели запеклу конкуренцію за звання виробника найшвидших комп’ютерів. CDC випустила на ринок суперкомп’ютер CDC 7600, який був швидшим, ніж Cray-1 від Cray Research. Однак Cray Research швидко наздогнала CDC і випустила Cray-2, який був ще швидшим, ніж CDC 7600. Конкуренція між CDC і Cray Research тривала до кінця 1980-х років.

Падіння CDC

У 1980-х роках CDC почала відчувати фінансові труднощі. Компанія втрачала частку ринку на користь конкурентів, таких як IBM і Cray Research. У 1988 році CDC була придбана компанією Ceridian. Ceridian продала активи CDC компанії Sun Microsystems у 1992 році. Сьогодні CDC є частиною Hewlett-Packard Enterprise.

Спадщина CDC

Незважаючи на те, що CDC більше не існує як самостійна компанія, її спадщина все ще живе. CDC була піонером в галузі обчислювальної техніки і зробила істотний внесок в розвиток цієї галузі. Компанія створила кілька найшвидших суперкомп’ютерів свого часу і розробила багато програмних продуктів, які використовуються і сьогодні.

Висновок

Control Data Corporation була однією з найважливіших компаній в історії обчислювальної техніки. Компанія зробила істотний внесок в розвиток цієї галузі і створила кілька найшвидших суперкомп’ютерів свого часу. Незважаючи на те, що CDC більше не існує як самостійна компанія, її спадщина все ще живе.

Питання, що часто задаються

  1. Коли була заснована Control Data Corporation?
  2. Хто був засновником Control Data Corporation?
  3. Яким був внесок Сеймура Крея в розвиток Control Data Corporation?
  4. Яка компанія придбала Control Data Corporation в 1988 році?
  5. Що сталося з Control Data Corporation після її придбання?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Дашкевич Михайло Іродіонович
Следующая запись В-1