Дар Помор’я (фрегат)

Have a question? Ask in chat with AI!

««Дар Помор'я» (пол. SV Dar Pomorza) — Легендарний Польський Трищогловий Вітрильний Фрегат.

««Дар Помор'я» — це трищогловий вітрильний фрегат, який був споруджений у 1909 році на верфі компанії «Blohm + Voss» у Гамбурзі. Він є часткою польського вітрильного флоту та кораблем-музеєм, що знаходиться в місті Гдиня як філія Центрального морського музею в Гданську. «Дар Помор'я» вважається одним із найкрасивіших вітрильних суден у світі та символом польського морської спадщини.

Історія «Дару Помор'я»
Фрегат був замовлений німецькою компанією «F. Laeisz» і спочатку названий «Принц Генріх». Він був спроектований відомим naval архітектором Бурхардом. Судно призначалось для перевезення вантажів між Європою та Південною Америкою. Після спуску на воду в 1909 році «Принц Генріх» здійснив своє перше плавання до Чилі. У 1914 році, коли почалася Перша світова війна, судно було конфісковане британським урядом і використовувалося як військовий транспорт. Після війни фрегат був переданий США як репарації і використовувався як навчальне судно.

Поява «Дару Помор'я» в Польщі.
У 1929 році група польських моряків на чолі з капітаном Костянтином Маккевичем почала збір коштів на придбання навчального вітрильника для польського флоту. Вони змогли зібрати необхідну суму грошей і в 1930 році викупили фрегат у уряду США. Судно було перейменовано на «Дар Помор'я» і прибуло до Гдині в 1932 році.З того часу фрегат використовувався як навчальне судно для польських курсантів, які готувалися до роботи на морських судах.

Друга світова війна та післявоєнна історія
Під час Другої світової війни «Дар Помор'я» був евакуйований до Великої Британії, де використовувався як корабель-база для польської морської піхоти. Після війни фрегат повернувся до Польщі і продовжував використовуватися як навчальне судно. З початку 1960-х років «Дар Помор'я» став кораблем-музеєм і перестав здійснювати плавання.

Сучасний час
Сьогодні «Дар Помор'я» є символом польського вітрильного флоту і одним з найкрасивіших вітрильних суден у світі. Він знаходиться в місті Гдиня як філія Центрального морського музею в Гданську. Корабель відкритий для відвідувачів, які можуть ознайомитися з його історією та внутрішнім облаштуванням.

Технічні характеристики «Дару Помор'я»
Довжина: 81 метр
Ширина: 12,2 метра
Осадка: 5,5 метра
Водотоннажність: 1950 тонн
Швидкість: 12 вузлів

Висновок.
««Дар Помор'я» — це легендарний трищогловий вітрильний фрегат, який є символом польського моряцького флоту і одним з найкрасивіших вітрильних суден у світі. Він був споруджений у 1909 році на верфі компанії «Blohm + Voss» у Гамбурзі і спочатку був названий «Принц Генріх». Після Першої світової війни фрегат був переданий США як репарації і використовувався як навчальне судно. У 1929 році група польських моряків на чолі з капітаном Костянтином Маккевичем почала збір коштів на придбання навчального вітрильника для польського флоту. Вони змогли зібрати необхідну суму грошей і в 1930 році викупили фрегат у уряду США. Судно було перейменовано на «Дар Помор'я» і прибуло до Гдині в 1932 році.Під час Другої світової війни «Дар Помор'я» був евакуйований до Великої Британії, де використовувався як корабель-база для польської морської піхоти. Після війни фрегат повернувся до Польщі і продовжував використовуватися як навчальне судно. З початку 1960-х років «Дар Помор'я» став кораблем-музеєм і перестав здійснювати плавання.

5 найпоширеніших запитань про «Дар Помор'я»

  1. Коли був споруджений «Дар Помор'я»? -У 1909 році.
  2. Які розміри «Дару Помор'я»? — Довжина — 81 метр, ширина — 12,2 метра, осадка — 5,5 метра, водотоннажність — 1950 тонн.
  3. Де знаходиться «Дар Помор'я» в даний час? — У місті Гдиня як філія Центрального морського музею в Гданську.
  4. Чи можна відвідати «Дар Помор'я»? — Так, корабель відкритий для відвідувачів.
  5. Що відрізняє «Дар Помор'я» від інших вітрильних суден? — Його унікальний дизайн, красиві вітрила, і багата історія.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Теорема Геделя про повноту
Следующая запись Наместі Миру (станція метро)