Дашкевич Роман Іванович

Have a question? Ask in chat with AI!

Роман Дашкевич: Життя і боротьба за незалежність України

Роман Дашкевич, відомий галицький український політичний і військовий діяч, народився 6 грудня 1892 року в селі Тустановичі, що зараз є частиною міста Борислава у Львівській області.

Роман Дашкевич — непересічна особистість, життя якої було сповнене випробувань та звершень, а метою його діяльності завжди була боротьба за незалежність України. У цій статті ми детальніше розглянемо життєвий шлях Дашкевича, здійснивши подорож в часи визвольної боротьби та відтворення української державності.

 1. Дитинство та юність:
  Роман Дашкевич народився в родині вчителя, змалку виховувався у патріотичному дусі. Відчуття справедливості та відданості українській справі супроводжували його протягом усього життя.

 2. Перша світова війна:
  З початком Першої світової війни Дашкевич приєднався до Українських Січових Стрільців (УСС). Брав участь у боях, виявивши неабияке військове обдарування та хоробрість. Згодом потрапив у російський полон, де познайомився з майбутніми видатними діячами українського національно-визвольного руху.

 3. Українська революція та Державність:
  Під час Української революції Роман Дашкевич став активним учасником боротьби за відновлення української державності. Служив у лавах Армії УНР, зокрема, командував артилерійською бригадою. У 1919 році потрапив у польський полон, але згодом повернувся до України.

 4. Еміграція та діяльність на чужині:
  З приходом радянської влади Дашкевич вимушено емігрував за кордон. Однак продовжував боротьбу за незалежність України, зокрема, відстоював інтереси українців на міжнародній арені та неодноразово очолював Українську Національну Раду в еміграції.

 5. Військові та юридичні праці:
  Роман Дашкевич був не тільки видатним політиком і військовим діячем, а й визначним юристом. Написав ряд робіт з військової історії та права, зокрема, всесвітньо відому книгу "Артилерія повстання".

 6. Останні роки життя:
  У 1974 році Дашкевич повернувся до України, де прожив останні місяці свого життя. Його поховали на цвинтарі у Відні, Австрія. Але його ім'я і справа назавжди залишилися вписаними в історію України як приклад відданості та боротьби за незалежність Батьківщини.

Висновок:
Роман Дашкевич був не просто політичним чи військовим діячем. Він був людиною, яка втілювала в собі дух українського народу — стійкість, відданість, любов до рідного краю. Його життя — це приклад того, як можна присвятити себе служінню Батьківщині, незважаючи на всі перешкоди та випробування.

Питання і відповіді:

 1. Якими були основні досягнення Романа Дашкевича?
  Роман Дашкевич був видатним політичним і військовим діячем, який зробив значний внесок у боротьбу за незалежність України. Він був одним із засновників української артилерії, командував бригадою під час визвольних змагань, очолював Українську Національну Раду в еміграції та написав ряд військово-історичних і юридичних праць.

 2. Як Дашкевич потрапив у російський полон під час Першої світової війни?
  Під час бою з російськими військами Роман Дашкевич був поранений та взятий у полон.

 3. Чому він був змушений емігрувати за кордон з приходом радянської влади?
  Він був активним учасником боротьби за незалежність України, що суперечило ідеології та політиці радянської влади. Перебування в Україні було небезпечним для його життя.

 4. Що Дашкевич робив, перебуваючи в еміграції?
  Роман Дашкевич продовжував відстоювати інтереси українців на міжнародній арені, зокрема, очолюючи Українську Національну Раду в еміграції. Він також писав праці з військової історії та права.

 5. Яким був внесок Дашкевича в українську військово-історичну науку?
  Роман Дашкевич написав ряд книг і статей з військової історії України, зокрема, всесвітньо відому працю "Артилерія повстання". Його праці високо оцінюються істориками та військовими експертами.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Полтавський краєзнавчий музей
Следующая запись Балаковська АЕС