Депутати ВР УРСР 9-го скликання

Have a question? Ask in chat with AI!

15 червня 1975 року обрано 570 депутатів, 6 депутатів дообрано за період 1976—1977 років.

Законодавчий орган Верховної Ради УРСР

15 червня 1975 року відбулися вибори до Верховної Ради УРСР, які стали черговим свідченням політичної стабільності та єдності українського народу. У ході виборів було обрано 570 депутатів, які представляли всі верстви населення республіки, різні національності та регіони.

Кандидатами в депутати Верховного органу Ради УРСР могли бути громадяни України, які досягли 23-річного віку, незважаючи на їхню расу, національність, стать, майновий стан, службове становище, відношення до релігії, за винятком осіб, визнаних душевнохворими і які перебувають на обліку в психоневрологічних закладах та осіб, засуджених за вчинення тяжких злочинів.

Особливості вибору

Депутати Верховної Ради УРСР обиралися на загальних, рівних і прямих виборах шляхом таємного голосування. Термін повноважень депутатів становив 5 років. При цьому вибори відбувалися у надзвичайно складний час політичної та економічної нестабільності, проте український народ продемонстрував свою згуртованість та єдність.

Депутати Верховної Ради УРСР

Серед обраних депутатів були представники всіх верств населення республіки: робітники, селяни, інженери, вчителі, лікарі, науковці, культурні діячі та інші. Таке різноманіття професій та соціальних груп забезпечувало всебічне представництво інтересів усіх верств населення республіки.

Дообрані депутати

У 1976–1977 роках було дообрано ще 6 депутатів. Це було пов'язано з тим, що деякі депутати, обрані в 1975 році, не змогли виконувати свої обов'язки через хворобу або смерть.

Значна подія

Вибори до Верховної Ради УРСР 15 червня 1975 року стали значною подією в історії України. Вони продемонстрували політичну стабільність та єдність українського народу, а також забезпечили всебічне представництво інтересів усіх верств населення республіки.

Висновок

Верховна Рада УРСР була найвищим органом державної влади в Українській Радянській Соціалістичній Республіці. Вона обиралася на 5 років і складалася з 570 депутатів. Депутати Верховної Ради УРСР представляли інтереси всього українського народу, незалежно від їх національності, релігії чи соціального статусу.

5 питань, що часто задаються по темі статті:

  1. Якою була явка виборців на виборах до Верховної Ради УРСР 1975 року?

  2. Які партії та блоки брали участь у виборах?

  3. Які були основні програми та гасла кандидатів на виборах до Верховної Ради УРСР 1975 року?

  4. Які були результати виборів до Верховної Ради УРСР 1975 року?

  5. Які були повноваження Верховної Ради УРСР?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Яро Фюрт
Следующая запись Vitis labrusca