Дуда Михайло Іванович

Have a question? Ask in chat with AI!

Громенко, Зиновій – Нескорений воїн УПА

Михайло Іванович Дуда, відомий під псевдонімами Громенко та Зиновій, був видатним військовим діячем українського визвольного руху, який залишив свій вагомий слід в історії боротьби за незалежність України.

Ранні роки та формування переконань

Михайло Дуда народився 21 листопада 1921 року в селі Сороки-Львівські, Львівське воєводство. З юних років він відзначався своєю винятковою патріотизмом та відданістю Україні. Закінчивши школу, Дуда навчався у Львівській політехніці, де активно долучився до націоналістичного руху.

Приєднання до УПА та боротьба за незалежність

З початком Другої світової війни Михайло Дуда приєднався до Української повстанської армії (УПА), яка вела боротьбу проти окупантів за незалежність України. Він швидко проявив себе як талановитий воїн та здібний командир. Згодом Дуда очолив «Залізну сотню» (Ударники-2), що входила до 2-го Перемиського куреня 26-го Територіального відтинку «Лемко» оперативної групи УПА-Захід.

«Залізна сотня» та її роль у визвольній боротьбі

Під командуванням Михайла Дуди «Залізна сотня» стала однією з найефективніших підрозділів УПА. Сотня брала участь у численних боях з окупантами, завдаючи їм значних втрат. Діяльність «Залізної сотні» значною мірою сприяла підтримці українського національного руху та поширенню ідей незалежної України.

Загибель Михайла Дуди

7 липня 1950 року Михайло Дуда загинув у бою з підрозділом НКВС поблизу села Танява, Болехівської міськради, Станіславської області. Він прийняв смерть героєм, віддавши своє життя за ідеали свободи та незалежності України.

Спадщина та історичне значення

Михайло Дуда залишив по собі немеркнучу спадщину відважного воїна, нескореного борця за незалежність України. Його ім’я стало символом мужності, самопожертви та відданості Батьківщині. Діяльність Михайла Дуди та інших видатних діячів УПА продовжує надихати сучасних українців у їхній боротьбі за свободу та процвітання рідної землі.

Часто задавані питання

  1. Чому Михайло Дуда обрав псевдоніми Громенко та Зиновій?
  2. Якими були основні завдання «Залізної сотні» під командуванням Михайла Дуди?
  3. Який вирішальний внесок Михайло Дуда зробив у боротьбу за незалежність України?
  4. Як загинув Михайло Дуда та що символізує його смерть?
  5. Яке значення постаті Михайла Дуди для сучасних українців?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Пригоди Вінні Пуха
Следующая запись Львівська національна академія мистецтв