Економіка Австро-Угорщини

Have a question? Ask in chat with AI!

Економіка Австро-Угорщини під час існування дуалістичної монархії протягом 1867—1918 років

Капіталістична трансформація
Після компромісу 1867 року, який створив дуалістичну монархію Австро-Угорщини, економіка імперії почала повільно розвиватися. Капіталістичний спосіб виробництва поступово поширювався по всій території, замінюючи феодальні інституції. Промисловість розвивалась швидкими темпами, особливо в таких галузях, як гірництво, металургія, текстильна промисловість.

Будапешт – новий мегаполіс
У 1873 році стара столиця Буда та Обуда (Стародавня Буда) об'єдналися з третім містом, Пештом, утворивши таким чином новий мегаполіс Будапешт. Це місто стало адміністративним, політичним, економічним, торговельним та культурним центром Угорщини. Тут були засновані багато державних установ і сучасна адміністративна система Угорщини.

Сільськогосподарська країна
Австро-Угорщина була великою сільськогосподарською країною. Основними культурами були пшениця, кукурудза, ячмінь та картопля. Країна також була великим виробником цукру та вина. Однак сільське господарство було відносно відсталим. Поміщицькі господарства займали більшу частину сільськогосподарських угідь, а селяни володіли невеликими ділянками землі.

Торгівля та інвестиції
Австро-Угорщина активно торгувала з іншими країнами Європи. Основними експортними товарами були зерно, борошно, цукор, вино та деревина. Країна також імпортувала промислові товари, такі як машини, текстиль та хімікати. Іноземні інвестиції відіграли важливу роль в економічному розвитку Австро-Угорщини. Головним чином це були прямі інвестиції в промисловість та інфраструктуру.

Міграція
Після 1895 року головним фактором, що вплинув на економіку Австро-Угорщини, стала масова міграція населення. Більшість мігрантів їхали до США в пошуках кращого життя. Це призвело до нестачі робочої сили в країні та підвищення заробітної плати.

Висновок
Економіка Австро-Угорщини під час існування дуалістичної монархії розвивалася повільно в порівнянні з іншими європейськими країнами. Однак капіталістичний спосіб виробництва поширився по всій імперії, замінивши феодальні інституції. У цей період було засновано багато державних установ і сучасну адміністративну систему Угорщини. Австро-Угорщина була великою сільськогосподарською країною, але сільське господарство було відносно відсталим. Торгівля та інвестиції відіграли важливу роль в економічному розвитку Австро-Угорщини. Після 1895 року головним фактором стала масова міграція населення.

Часті запитання

  1. Які галузі промисловості розвивалися найшвидше в Австро-Угорщині в цей період?
  2. Які основні культури вирощувалися в сільському господарстві Австро-Угорщини?
  3. Які основні експортні та імпортні товари Австро-Угорщини?
  4. Яка роль іноземних інвестицій в економічному розвитку Австро-Угорщини?
  5. Які наслідки мала масова міграція населення для економіки Австро-Угорщини?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Синтаксис SQL
Следующая запись Русь (загін, РФ)