Гарнага Іван Володимирович

Have a question? Ask in chat with AI!

Іван Володимирович Гарнага: життя, присвячене краєзнавству

Хто такий Іван Володимирович Гарнага?

Іван Володимирович Гарнага — відомий український архівіст, історик та краєзнавець, який зробив неоціненний внесок в дослідження історії Київщини та України в цілому.

Дитинство та юність Івана Гарнаги

Іван Гарнага народився 13 січня 1924 року в селі Блощинці на Білоцерківщині, що на Київщині. З дитинства він виявляв великий інтерес до історії рідного краю та України, зачитувався книгами про минуле своєї батьківщини.

Освіта та початок кар’єри

Після закінчення школи Іван Гарнага вступив до Київського університету на історичний факультет. Після закінчення навчання він працював вчителем історії у сільських школах, а згодом був призначений на посаду директора районного архіву.

Краєзнавча діяльність Івана Гарнаги

У 1950-х роках Іван Гарнага почав активно займатися краєзнавством. Він обстежував села і міста Київщини, збирав матеріали про історію, культуру та побут населення. Результатом його багаторічної праці стала серія книг та статей, присвячених історії Білоцерківщини, Київщини та України.

Внесок у науку та суспільне життя

Іван Гарнага зробив значний внесок у розвиток української історичної науки та краєзнавства. Його роботи відрізняються глибиною дослідження, точністю фактів та яскравим літературним стилем. Він був активним членом різних наукових товариств та організацій, брав участь у численних конференціях та семінарах.

Вшанування пам’яті Івана Гарнаги

Іван Володимирович Гарнага помер у травні 2012 року. На його честь названо вулицю в його рідному селі Блощинці, а також встановлено меморіальну дошку на будинку, де він жив та працював.

Висновок

Іван Володимирович Гарнага був видатним українським архівістом, краєзнавцем та істориком. Його роботи зробили неоціненний внесок у дослідження історії Київщини та України. Пам’ять про нього буде зберігатися ще довгі роки.

Часто задаються питання:

  1. Хто такий Іван Володимирович Гарнага?
  2. Який внесок зробив Іван Гарнага у краєзнавство?
  3. Які книги та статті написав Іван Гарнага?
  4. У яких наукових товариствах та організаціях брав участь Іван Гарнага?
  5. Як вшановується пам’ять Івана Гарнаги?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Йосіє Сіраторі
Следующая запись Нашийникова змія поцяткована