Генерал від артилерії

Have a question? Ask in chat with AI!

Генерал від артилерії — військове звання і чин в Російській імперії 1796–1917.

Історія звання

Військове звання генерала від артилерії з’явилося в Російській імперії в 1796 році. Воно було присвоєно першому генерал-фельдцейхмейстеру графу Івану Петровичу Салтикову. До цього часу артилерійські частини входили до складу піхотних і кавалерійських полків, а їх командири мали звання полковників або генерал-майорів. У 1762 році імператрицею Катериною II була створена Артилерійська колегія, яка стала центральним органом управління артилерією. У 1796 році був затверджений новий штат Артилерійської колегії, згідно з яким було введено звання генерала від артилерії.

Обов’язки

Генерал від артилерії був головнокомандуючим артилерією в армії або окремому корпусі. Він відповідав за підготовку, бойове застосування та забезпечення артилерійських частин. У його обов’язки також входило розробка планів артилерійського забезпечення операцій, контроль за виробництвом і поставками озброєння та боєприпасів, а також підготовка кадрів артилеристів.

Знаки розрізнення

Генерал від артилерії мав такі знаки розрізнення:
• погони з трьома просвітами, вишиті золотими нитками;
• еполети з однією зіркою;
• аксельбант із золотою китицею;
• кавалерійська шабля з золотим темляком.

Привілеї

Генерали від артилерії користувалися великою повагою і мали ряд привілеїв. Вони могли бути нагороджені орденами і медалями, отримували високі пенсії і мали право на безкоштовне лікування в лікарнях і санаторіях. Також вони могли бути представлені до імператора і імператриці.

Скасування звання

Звання генерала від артилерії було скасовано в 1917 році після Лютневої революції. Всі генерали від артилерії були переведені в інші військові звання.

Висновок

Генерал від артилерії був одним з вищих військових звань в Російській імперії. Воно присвоювалося видатним командирам, які відповідали за підготовку, бойове застосування та забезпечення артилерійських частин. Генерали від артилерії користувалися великою повагою і мали ряд привілеїв.

Часто задаються питання

  1. Коли було введено звання генерала від артилерії в Російській імперії?
  2. Кому було присвоєно перше звання генерала від артилерії?
  3. Які були обов’язки генерала від артилерії?
  4. Які знаки розрізнення мав генерал від артилерії?
  5. Які привілеї мали генерали від артилерії?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Пухка гірська порода
Следующая запись Добрівлянська сільська рада (Стрийський район)

Последние темы форума