Гнус

Have a question? Ask in chat with AI!

Гнус – збірна назва кровососучих двокрилих комах.

Зміст:

 1. Що таке гнус?
 2. Види гнусу
 3. Чим небезпечний гнус?
 4. Засоби захисту від гнусу
 5. Поширення гнусу в Україні
 6. Цікаві факти про гнус

Що таке гнус?

Гнус — це збірна назва кровососучих двокрилих комах, до якої належать комарі, мошки, мокреці, гедзі та оводи. Гнус поширений в усіх кліматичних зонах, за винятком Антарктиди. Найбільша різноманітність гнусу спостерігається в тропічних і субтропічних регіонах.

Види гнусу

До найбільш поширених видів гнусу в Україні відносяться:

 • Комарі (Culicidae). Комарі — це дрібні кровососучі комахи з витягнутим тілом і довгими вусиками. Самки комарів відкладають яйця у воду, де згодом вилуплюються личинки, які називаються "вігвамами". Личинки комарів харчуються органічними речовинами, що містяться у воді. Через деякий час личинки перетворюються в лялечки, а потім в дорослих комарів.
 • Мошки (Simuliidae). Мошки — це дрібні кровососучі комахи з коротким тілом і широкими крилами. Самки мошок відкладають яйця у воду, де згодом вилуплюються личинки, які називаються "черв'яками". Личинки мошок прикріплюються до підводних предметів і харчуються органічними речовинами, що містяться у воді. Через деякий час личинки перетворюються в лялечки, а потім в дорослих мошок.
 • Мокреці (Ceratopogonidae). Мокреці — це дрібні кровососучі комахи з коротким тілом і вузькими крилами. Самки мокреців відкладають яйця у воду, де згодом вилуплюються личинки, які називаються "черв'яками". Личинки мокреців харчуються органічними речовинами, що містяться у воді. Через деякий час личинки перетворюються в лялечки, а потім в дорослих мокреців.
 • Гедзі (Tabanidae). Гедзі — це великі кровососучі комахи з довгим тілом і широкими крилами. Самки гедзів відкладають яйця на рослини, де згодом вилуплюються личинки, які називаються "черв'яками". Личинки гедзів живуть у ґрунті і харчуються корінням рослин. Через деякий час личинки перетворюються в лялечки, а потім в дорослих гедзів.
 • Оводи (Oestridae). Оводи — це великі кровососучі комахи з довгим тілом і вузькими крилами. Самки оводів відкладають яйця на шкіру тварин, де згодом вилуплюються личинки, які називаються "черв'яками". Личинки оводів проникають під шкіру тварин і харчуються їх кров'ю і тканинами. Через деякий час личинки оводів виходять на поверхню шкіри і перетворюються в лялечки. З лялечок виходять дорослі оводи.

Чим небезпечний гнус?

Гнус може переносити різні захворювання. Серед них:

 • Малярія. Малярія — це небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається паразитами з роду Plasmodium. Малярію переносять комарі роду Anopheles.
 • Жовта лихоманка. Жовта лихоманка — це вірусне захворювання, яке викликається вірусом жовтої лихоманки. Жовту лихоманку переносять комарі роду Aedes.
 • Лихоманка денге. Лихоманка денге — це вірусне захворювання, яке викликається вірусом денге. Лихоманку денге переносять комарі роду Aedes.
 • Чикунгунья. Чикунгунья — це вірусне захворювання, яке викликається вірусом чикунгунья. Чикунгунью переносять комарі роду Aedes.
 • Туляремія. Туляремія — це інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Francisella tularensis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Кінотеатр Дафі (Харків)
Следующая запись Україна на пісенному конкурсі Євробачення 2016