Горникевич Теофіл

Have a question? Ask in chat with AI!

Горникевич Теофіл: Життєвий Шлях Героя

1. Дитинство, Родина та Покликання

У мальовничому селі Гузіїв, що на території сучасної Болехівської міської громади Івано-Франківської області, 14 лютого 1891 року народився Теофіл Горникевич. Його дитинство минуло в атмосфері любові та підтримки в родині. З ранніх років Теофіл проявляв глибоку віру та повагу до Бога. Відчуваючи у своєму серці покликання до священства, він розпочав навчання в духовній семінарії.

2. Священицьке Служіння

Після закінчення семінарії Теофіл Горникевич був висвячений на священика Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). Він з особливою відданістю звершував своє служіння, присвячуючи себе духовним потребам віруючих, супроводжуючи їх на життєвому шляху.

3. Капелан УГА: З вірою та Сміливістю

З початком Першої світової війни Україна, як і вся Європа, занурилася у вирі битв. Священик Теофіл Горникевич, відчуваючи відповідальність перед своєю країною та народом, долучився до Української Галицької Армії (УГА) як капелан. Він вірив, що його духовна підтримка та заохочення допоможуть воїнам боротися за свободу та незалежність України.

4. Полон та Вигнання

Після закінчення війни доля була немилосердною до України. Теофіл Горникевич разом з іншими воїнами УГА був взятий у полон поляками та ув’язнений у таборі для інтернованих. Проте навіть у тяжких умовах він зберігав віру та надію, підбадьорюючи своїх побратимів.

5. Робота на Добре України

Після звільнення з полону Теофіл Горникевич продовжував свою діяльність на благо України та її народу. Він активно працював як капелан у різних військових частинах, здійснював душпастирську діяльність серед українців, які опинилися за кордоном. Його проповіді та розмови завжди були наповнені вірою, любов’ю до Бога та Батьківщини.

6. Останні Роки Життя та Поховання

Останні роки свого життя о. Теофіл Горникевич прожив у Відні, Австрія, де він служив у парафії Святого Варвару. Незважаючи на хвороби та літній вік, він зберіг ясний розум та незламну віру. 2 листопада 1969 року він відійшов у вічність, залишивши по собі слід відданого священника та щирого патріота.

Висновок

Отець Теофіл Горникевич є прикладом справжнього християнського духу, який, навіть у найтяжчі часи, зберіг віру, любов та надію. Його життєвий шлях служить натхненням для багатьох поколінь українців, нагадуючи про важливість духовності, патріотизму та служіння своєму народу.

Поширені Запитання

  1. Хто такий Теофіл Горникевич?
  2. Яка роль отця Горникевича в українській історії?
  3. У чому полягала його діяльність як капелана УГА?
  4. Яку роль він відіграв у підтримці духовності українського народу?
  5. Як сьогодні пам’ятають отця Теофіла Горникевича?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Імперські міста Марокко
Следующая запись ГАЗ «Валдай»

Последние темы форума