Група держав проти корупції

Have a question? Ask in chat with AI!

GRECO: Боротьба з корупцією в Європі

GRECO (англ. The Group of States against Corruption — «Група держав проти корупції») — це орган Ради Європи, що займається антикорупційним моніторингом. Завдання організації – оцінювати дотримання країнами-учасницями антикорупційних стандартів Ради Європи, зокрема Конвенції ООН проти корупції та Цивільної конвенції ООН проти корупції, а також розробляти рекомендації щодо покращення антикорупційних заходів.

Історія створення GRECO

GRECO було створено у 1999 році за ініціативою Комітету міністрів Ради Європи. Ця ініціатива була обумовлена усвідомленням того, що корупція є серйозною перешкодою на шляху демократичного розвитку та економічного зростання країн Європи.

Членство в GRECO

Станом на 2023 рік членами GRECO є 50 країн, включаючи всі країни-члени Ради Європи, а також деякі інші країни, які не є членами Ради Європи, але висловили бажання приєднатися до GRECO. Україна є членом GRECO з 2006 року.

Структура та функції GRECO

GRECO є багатостороннім органом, який складається з представників усіх країн-членів. Голова GRECO призначається Комітетом міністрів Ради Європи на термін 2 роки. Секретаріат GRECO розташований у Страсбурзі, Франція.

Основними функціями GRECO є:

  • Оцінка дотримання країнами-учасницями антикорупційних стандартів Ради Європи;
  • Розробка рекомендацій щодо покращення антикорупційних заходів;
  • Сприяння співпраці між країнами-учасницями у боротьбі з корупцією;
  • Підвищення обізнаності громадськості про проблему корупції та її наслідки.

Діяльність GRECO

GRECO проводить регулярні оцінки дотримання країнами-учасницями антикорупційних стандартів Ради Європи. Ці оцінки проводяться на основі документальних доказів, а також візитів експертів GRECO до країн-учасниць. Після завершення оцінки GRECO готує звіт, в якому містяться рекомендації щодо покращення антикорупційних заходів у відповідній країні.

Звіти GRECO є дуже важливим інструментом у боротьбі з корупцією, оскільки вони допомагають країнам-учасницям виявляти недоліки в їхньому антикорупційному законодавстві та практиці та вживати заходів для їх усунення. GRECO також проводить регулярні семінари та конференції з питань боротьби з корупцією, на яких експерти з різних країн обмінюються досвідом та обговорюють останні тенденції в цій сфері.

Україна та GRECO

Україна є членом GRECO з 2006 року. За цей час GRECO провела чотири оцінки антикорупційних заходів в Україні. У своїх звітах GRECO відзначала позитивні зрушення в боротьбі з корупцією в Україні, але також вказувала на ряд недоліків, які необхідно усунути.

У 2021 році GRECO опублікувала четвертий звіт з оцінки антикорупційних заходів в Україні. У звіті зазначалося, що Україна досягла певного прогресу в боротьбі з корупцією, але ще залишається багато роботи. GRECO рекомендувала Україні вжити заходів для посилення незалежності НАБУ та САП, а також для усунення корупції в судах та прокуратурі.

Висновок

GRECO є важливим органом, який відіграє ключову роль у боротьбі з корупцією в Європі. Діяльність GRECO допомагає країнам-учасницям виявляти недоліки в їхньому антикорупційному законодавстві та практиці та вживати заходів для їх усунення.

Часто задаються питання

  • Що таке GRECO?
  • Які завдання GRECO?
  • Які країни є членами GRECO?
  • Як працює GRECO?
  • Які результати діяльності GRECO?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Жеймо Яніна Болеславівна
Следующая запись Хорхе Сабалета