Грузинська мрія

Have a question? Ask in chat with AI!


Грузинська мрія — Демократична Грузія

Іванішвілі та російські мотиви

Грузинська мрія — Демократична Грузія (Картулі оцнеба — Демократіулі Сакартвело) — проросійська політична партія Грузії, заснована російським олігархом Бідзіною Іванішвілі у 2012 році.

Іванішвілі, який став мільярдером завдяки корупційним угодам у росії, довго виношував плани політичної діяльності. Він вважав, що може використати свій багатство і вплив для контролю над політичною системою Грузії та зробити її підпорядкованою росії. Іванішвілі пильно слідкував за політичними процесами Грузії і чекав підходящого моменту для створення власної партії. І такий момент настав у 2012 році.

У 2012 році в Грузії відчувалися великі соціальні та економічні проблеми, що призвело до невдоволення населення правлячою партією «Єдиний Національний Рух». Іванішвілі вирішив скористатися цим невдоволенням і підняти на волні протесту власну партію, одночасно дискредитуючи правлячу партію, характеризуючи її як корумповану та не ефективну.

Підйом Грузинської мрії та прихід до влади

Іванішвілі проводив активну передвиборчу кампанію, обіцяючи народу зміни і виставляючи свою партію як нову надію для Грузії. Він використовував своє багатство для фінансування кампанії і залучення прихильників, а також активно використовував російську пропаганду для дискредитації правлячої влади.

Вибори 2012 року стали переlomними — Грузинська мрія отримала більшість голосів і сформувала уряд, а Іванішвілі став прем’єр-міністром.

Прихід Грузинської мрії до влади ознаменувався різким поворотом зовнішньої політики Грузії у бік росії. Останні роки Грузія розвивала партнерські відносини із західними країнами, зокрема, із США, але з приходом Грузинської мрії все різко змінилося. Партія Іванішвілі почала інтеграцію з росією.

Так, у 2014 році Грузія підписала з росією угоду про приєднання до Євразійського економічного союзу, що суттєво погіршило відносини з Євросоюзом.

Відносини Грузії з росією у часи правління Грузинської мрії

Протягом свого правління Грузинська мрія повністю переорієнтувала зовнішню політику Грузії, прив’язавши її до росії. Партія ухвалювала закони, що суперечать інтересам грузинського народу, і робила все можливе для того, щоб зблизити Грузію з росією. Однак в результаті це призвело до того, що Грузія втратила статус західної країни і опинилася в сфері впливу росії.

Іванішвілі та його соратники регулярно ігнорували права етнічних меншин у Грузії, зокрема азербайджанців і вірмен. Вони також демонстрували надмірну толерантність до проросійських екстремістських груп і дозволяли їм діяти в Грузії безперешкодно.

У 2015 році Грузинська мрія запровадила зміни до Конституції Грузії, які суттєво розширили владні повноваження президента і фактично позбавили парламент реальної влади.

Відновлення національної гідності Грузії

Політика Грузинської мрії в останні роки викликала невдоволення населення. Грузини прагнуть до незалежності і самостійності своєї країни, а також покращення відносин із західними країнами. Іванішвілі та його соратників вважають зрадниками, які поставили інтереси росії вище за інтереси грузинського народу.

З цієї причини Грузинська мрія зазнала нищівної поразки на виборах 2022 року, а Іванішвілі був змушений залишити Грузію і утікати до Москви.

Висновок

Грузинська мрія — це проросійська політична партія, створена Бідзіною Іванішвілі з метою контролю над політичною системою Грузії та відродження її до сфери впливу росії.

Партія прийшла до влади в 2012 році і провела ряд законів, що суперечать інтересам грузинського народу. Грузинська мрія повністю переорієнтувала зовнішню політику Грузії, прив’язавши її до росії. Партія ухвалювала закони, що суперечать інтересам грузинського народу, і робила все можливе для того, щоб зблизити Грузію з росією. Однак в результаті це призвело до того, що Грузія втратила статус західної країни і опинилася в сфері впливу росії.

У 2022 році Грузинська мрія зазнала нищівної поразки на виборах, а Іванішвілі був змушений залишити Грузію і утікати до Москви.

5 запитань, які часто задають по темі статті

  1. Яка головна мета Грузинської мрії?
  2. Хто фінансував Грузинську мрію?
  3. Які основні напрямки політики Грузинської мрії?
  4. Чому Грузинська мрія зазнала поразки на виборах 2022 року?
  5. Які перспективи майбутнього Грузинської мрії?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Сем Траммелл
Следующая запись AMV