ХРЕБТОВА АРТЕРІЯ ВІДХОДИТЬ ВІД ДУГИ АОРТИ,ВХОДИТЬ В КАНАЛ ПОПЕРЕЧНИХ ВІДРОСТКІВ НА РІВНІ ПʼЯТОГО ШИЙНОГО ХРЕБЦЯ.ЯКІ МʼЯЗИ МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИ ДИНАМІЧНУ ПОЗИЦІЙНУ КОМПРЕСІЮ АРТЕРІЇ НА МЕЖІ СЕГМЕНТІВ V1 -V2 ПРИ ВИНИКНЕННІ ТУНЕЛЬНОЇ МʼЯЗОВОЇ КОМПРЕСІЇ?

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • Довгий мʼяз шиї створює медіальний варіант компресії;
  • Передній східчастий мʼяз та міжпоперечні мʼязи тиснуть на артерію з латеральної сторони;
  • На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий мʼяз шиї та довгий мʼяз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони;
  • Передній та середній східчасті мʼязи перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі;

М’язові причини компресійного синдрому хребтової артерії: де та які м’язи винні?

Хребтова артерія є важливою судиною, що забезпечує кровопостачання мозку. Вона відходить від дуги аорти і входить до каналу поперечних відростків на рівні п’ятого шийного хребця. У цій ділянці хребтова артерія може зазнавати компресії з боку оточуючих м’язів, що призводить до розвитку тунельного м’язового компресійного синдрому.

Причини компресії хребтової артерії в сегментах V1-V2 на межі каналу поперечних відростків можуть бути різноманітними. У даному випадку розглядаємо динамічну позиційну компресію, яка виникає внаслідок м’язового спазму або тривалого перебування в певних положеннях. Ось м’язи, які можуть створювати таке здавлення:

1. Довгий м’яз шиї

Довгий м’яз шиї проходить уздовж хребта від потиличної кістки до грудного відділу. На рівні шийного відділу він прикріплюється до поперечних відростків хребців, в тому числі до п’ятого шийного. Скорочення довгого м’яза шиї може створювати медіальний тиск на хребтову артерію в місці її входу до каналу поперечних відростків.

2. Передній східчастий м’яз та міжпоперечні м’язи

Передній східчастий м’яз також прикріплюється до поперечних відростків шийних хребців. Він розташований латеральніше від хребтової артерії. При своєму скороченні він може здавлювати артерію збоку, посилюючи компресію. Крім того, міжпоперечні м’язи, що з’єднують сусідні поперечні відростки, також можуть сприяти латеральній компресії хребтової артерії.

3. Довгий м’яз голови

Довгий м’яз голови прикріплюється до поперечних відростків шийних хребців і до основи черепа. Його скорочення може створювати здавлюючий ефект на хребтову артерію з латеральної сторони, особливо при одночасному скороченні довгого м’яза шиї.

Висновок

Найбільш правильним варіантом відповіді є:

На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий м’яз шиї та довгий м’яз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони.

Знання м’язів, які можуть створювати компресію хребтової артерії, має важливе значення для діагностики та лікування синдрому хребтової артерії. Необхідно пам’ятати, що навіть нетривалі епізоди компресії можуть призводити до порушень мозкового кровообігу та розвитку неврологічної симптоматики.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Банкротство физического лица под ключ
Следующая запись ЯКІ ПЕРЕВАГИ ЗАСТОСУВАННЯ АПАРАТІВ РАДІОХВИЛЬОВОЇ ХІРУРГІЇ ТА ВИСОКОЧАСТОТНОЇ ЕЛЕКТРОХІРУРГІЇ У ЛІКУВАННІ ПАЦІЄНТІВ НА ПОЄДНАНУ ПАТОЛОГІЮ АНАЛЬНОГО КАНАЛУ І ПРЯМОЇ КИШКИ: