Hummel (САУ)

Have a question? Ask in chat with AI!

Sd.Kfz. 165 «Hummel»: Німецька важко вагова гармата

Sd.Kfz. 165 «Hummel» — німецька 150-мм самохідна артилерійська установка часів Другої світової війни. Розроблена фірмою Alkett в 1943 на шасі спеціальної гусеничної машини GW III/IV. Всього в період з 1943 по 1945 було вироблено близько 700 одиниць САУ Hummel.

Історія створення Sd.Kfz. 165 «Hummel»

На початку 1943 року німецьке командування визнало необхідність в новій 150-мм самохідній артилерійській установці, яка була здатна б наносити високоточні удари на велику відстань по скупченню військ та важкій бронетехніці ворога. Ця потреба виникла через те, що існуючі на той момент САУ були недостатньо потужними для виконання цієї задачі.

Існував ще один стимул для створення САУ на гусеничному шасі. Було відзначено, що САУ на колесному шасі менш ефективні на пересіченій місцевості та часто не можуть супроводжувати танки під час атак.

Конструкція та характеристики Sd.Kfz. 165 «Hummel»

Hummel перекладається з німецької, як «Джміль». З першого погляду на цю потужну самохідну артилерійську установку не можна не погодитися з цією назвою. Навіть грізний шершень поступається потузі цього бойового зразка.

Sd.Kfz. 165 «Hummel» мала напіввідкриту рубку та довгоствольну гармату 15 cm sFH 18/1 L/30. Рубка командира розташовувалася у передній частині корпусу, праворуч від водія. Шасі було схоже на гусеничну машину GW III/IV. Hummel мав екіпаж з 6 осіб: командир, навідник, механік-водій, заряджаючий та два помічники заряджаючого.

САУ Hummel оснащувалась двигуном Maybach HL 101 потужністю 300 кінських сил, що дозволяло їй розвивати швидкість до 42 км/год. Машина мала запас ходу 210 км. Бронювання Hummel було протикульним, товщиною від 10 до 30 мм.

Гармата sFH 18/1 L/30 була одним з основних бойових засобів САУ Hummel. Дана гаубиця мала калібр 150 мм і довжину ствола 4,5 метра. Максимальна дальність стрільби становила 13 325 метрів.

Бойове застосування Sd.Kfz. 165 «Hummel»

Самохідні Hummel використовувалися у складі артилерійських полків дивізій та корпусів Вермахту та військ СС. Вони брали участь у багатьох операціях на всіх театрах бойових дій Другої світової війни, включаючи битви під Курськом, Сталінградом, в Нормандії та Арденнах.

Hummel особливо зарекомендувала себе як ефективна зброя для боротьби з радянськими танками. Потужний снаряд 150 мм гаубиці міг пробити навіть лобову броню радянських танків Т-34 та ІС-2.

Висновок

Sd.Kfz. 165 Hummel була однією з найпотужніших та ефективних німецьких самохідних артилерійських установок часів Другої світової війни. Вона поєднувала в собі потужність та мобільність і зіграла значну роль на багатьох театрах бойових дій.

Часті питання і відповіді

  1. Які основні характеристики САУ Hummel?

Hummel мала напіввідкриту рубку, довгоствольну гармату 15 cm sFH 18/1 L/30, двигун Maybach HL 101 потужністю 300 к.с., запас ходу 210 км та бронювання від 10 до 30 мм.

  1. Яка була дальність стрільби САУ Hummel?

Максимальна дальність стрільби становила 13,325 метрів.

  1. Скільки САУ Hummel було вироблено?

Всього за період з 1943 по 1945 рік було вироблено близько 700 САУ Hummel.

  1. У чому полягала ефективність Hummel проти радянських танків?

Потужний снаряд 150 мм гаубиці міг пробити навіть лобову броню радянських танків Т-34 та ІС-2.

  1. В яких операціях брала участь САУ Hummel?

Hummel використовувалася у складі артилерійських полків дивізій та корпусів Вермахту та військ СС. Вона брала участь у багатьох операціях на всіх театрах бойових дій Другої світової війни, включаючи битви під Курськом, Сталінградом, в Нормандії та Арденнах.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Емуляція
Следующая запись Пригоди містера Піткіна у лікарні