Історія Перу

Have a question? Ask in chat with AI!

Перу: Від кочових мисливців-збирачів до Імперії Інків

Перу — це країна з багатою історією та культурою, яка сягає тисячоліть. Перші жителі Перу були кочовими мисливцями-збирачами, які мешкали в печерах прибережних районів. Найдавнішою стоянкою первісних людей є печера Пікімачай, яка датується 12000 рр. до н.е.

Найдавніша історія Перу

 • Кочові мисливці-збирачі:

Першими жителями Перу були кочові мисливці-збирачі, які жили в печерах уздовж узбережжя. Вони полювали на тварин, займалися збиранням ягід, фруктів та інших дикорослих рослин.

 • Печера Пікімачай:

Найдавнішою стоянкою первісних людей в Перу є печера Пікімачай, яка датується 12000 рр. до н. е. У печері були знайдені кістки тварин, знаряддя праці та залишки вогнищ.

 • Рибальство та сільське господарство:

Поступово кочові мисливці-збирачі перейшли до більш осілого способу життя, почали займатися рибальством і сільським господарством. Вони вирощували кукурудзу, квасолю, гарбуз та інші культури.

Культура Чавін

Однією з найдавніших культур в Перу була культура Чавін, яка існувала в період з 1200 до 500 рр. до н.е. Чавіни були вмілими будівельниками та художниками. Вони будували великі храми та палаци, а також виготовляли вишукані вироби з каменю та металу.

 • Храм Чавін-де-Уантар:

Найвідомішим пам'ятником культури Чавін є храм Чавін-де-Уантар, який розташований в Андах. Храм був побудований з величезних кам'яних блоків і прикрашений рельєфами та скульптурами.

 • Релігія та мистецтво:

Чавіни були політеїстичною культурою, яка поклонялася багатьом богам. Їх релігія була тісно пов'язана з природним світом, а їхнє мистецтво часто зображало тварин та міфологічних істот.

Імперія Інків

Найвідомішою цивілізацією в історії Перу була Імперія Інків, яка існувала в період з 13 до середини 16 століття. Інківська імперія була величезною і охоплювала територію сучасного Перу, Болівії, Еквадору та частини Чилі.

 • Мачу-Пікчу:

Найвідомішим пам'ятником культури Інків є місто Мачу-Пікчу, яке розташоване в Андах. Місто було побудоване в 15 столітті і залишилося невідомим для зовнішнього світу до 1911 року.

 • Інфраструктура та управління:

Інки були вмілими інженерами та будівельниками. Вони побудували величезну мережу доріг, мостів та каналів, а також розробили ефективну систему управління державою.

 • Іспанське завоювання:

У 16 столітті Інкська імперія була завойована іспанськими конкістадорами. Іспанське завоювання мало руйнівний вплив на культуру Інків, але багато з їхніх традицій та знань збереглися до наших днів.

Висновок

Історія Перу — це довга і захоплююча подорож, яка охоплює тисячоліття. Від кочових мисливців-збирачів до Імперії Інків, Перу завжди був домом для різних культур і цивілізацій. Країна має багату спадщину, яка приваблює туристів з усього світу.

Поширені запитання

 1. Які найдавніші сліди людської діяльності в Перу?
 2. Якою була культура Чавін?
 3. Коли і як була заснована Імперія Інків?
 4. Які найвідоміші пам'ятники культури Інків?
 5. Як іспанське завоювання вплинуло на культуру Перу?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Спілкування
Следующая запись Сем Мендес