Івашко Володимир Антонович

Have a question? Ask in chat with AI!

Володимир Івашко: Волелюбець, котрий любив Україну

Хто такий Володимир Івашко?

Володимир Антонович Івашко (28 жовтня 1932, Полтава — 13 листопада 1994, Москва) — український радянський державний діяч. Колишній 1-й секретар ЦК КПУ (вересень 1989 — червень 1990 року), голова Верховної Ради Української РСР (червень — липень 1990 року). Перший та єдиний заступник Генерального секретаря ЦК КПРС, який займав цей пост найдовше (11 липня 1990 — 23 серпня 1991 року).

Івашко та Україна

Володимир Івашко народився і виріс в Україні. Він розпочав свою трудову діяльність на заводах Полтави та Києва, пізніше працював в Українському республіканському комітеті профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. У 1968 році Івашко приєднався до Комуністичної партії України. Він швидко просувався по партійній лінії і в 1987 році став секретарем ЦК КПУ.

У 1989 році Івашко був призначений 1-м секретарем ЦК КПУ. Він обіймав цю посаду до червня 1990 року, коли його обрали головою Верховної Ради Української РСР. У липні 1990 року Івашко перейшов на посаду заступника Генерального секретаря ЦК КПРС. Він залишався на цій посаді до серпня 1991 року, коли Комуністична партія Радянського Союзу була заборонена.

Політичні погляди Івашка

Володимир Івашко був прихильником реформ. Він вважав, що СРСР має перетворитися на демократичну, федеративну державу. Івашко також виступав за суверенітет України. Він був одним з підписантів Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною Радою Української РСР у липні 1990 року.

Івашко і розпад СРСР

Володимир Івашко був одним з тих, хто намагався врятувати СРСР. Він був одним з авторів проекту нового союзного договору, який повинен був замінити Договір про утворення СРСР. Однак, цей проект був відхилений республіками. В результаті, Радянський Союз розпався в грудні 1991 року.

Смерть

Володимир Івашко помер у Москві в листопаді 1994 року. Йому був 61 рік. Причина смерті — рак. Івашко був похований на Троєкурівському цвинтарі в Москві.

Підсумок

Володимир Івашко був український радянський державний діяч, який відіграв важливу роль в історії України. Він був прихильником реформ і суверенітету України.

Запитання, що часто задаються

  • Хто такий Володимир Івашко?
  • Коли і де народився Володимир Івашко?
  • Яку посаду займав Володимир Івашко в 1989 році?
  • Яку посаду займав Володимир Івашко в 1990 році?
  • Як Івашко ставився до незалежності України?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Операція «Маслениця»
Следующая запись Чибіс-М

Последние темы форума