JAK SE RYCHLE ZBAVIT MATEŘSKÉHO MLÉKA

Have a question? Ask in chat with AI!

Pokud se chcete zbavit mateřského mléka, máte několik možností. Jednou z možností je přestat kojit. Pokud však musíte kojení ukončit z nějakého důvodu, můžete použít léky. Poradíte se nejlépe s lékařem, který Vám doporučí ten nejvhodnější způsob.

1. Přestaňte kojit

Pokud je to možné, nejlepším způsobem, jak se rychle zbavit mateřského mléka, je přestat kojit. Tím se sníží hladina prolaktinu, hormonu, který řídí produkci mateřského mléka. Postupně se produkce mléka zastaví. Kojení můžete ukončit náhle nebo postupně. Náhlé ukončení kojení může způsobit zánět prsu a bolest, proto je lepší kojení ukončit postupně.

2. Používejte léky

Pokud nemůžete nebo nechcete přestat kojit, můžete použít léky, které zastaví produkci mateřského mléka. Tyto léky obsahují hormon progesteron, který blokuje prolaktin. Mezi léky, které se používají k zastavení produkce mateřského mléka, patří cabergolin a bromokriptin. Tyto léky by měly být užívány pouze pod dohledem lékaře.

3. Vyhněte se stimulaci prsou

Stimulace prsou může vést k zvýšení produkce mateřského mléka. Proto je důležité se vyhnout jakémukoli dráždění prsou. To znamená, že byste se neměli dotýkat prsou, masírovat je nebo nosit těsné oblečení, které by mohlo prsa stlačovat.

4. Používejte studené obklady

Studené obklady mohou pomoci zmírnit bolest a zánět prsou. Přikládejte studené obklady na prsa několikrát denně po dobu 15-20 minut.

5. Užívejte léky proti bolesti

Pokud máte bolesti prsou, můžete užívat léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo acetaminofen. Tyto léky pomohou zmírnit bolest a zánět.

6. Pijte hodně tekutin

Dehydratace může vést ke zvýšení produkce mateřského mléka. Proto je důležité pít hodně tekutin, zejména čisté vody.

7. Vyhýbejte se kofeinu a alkoholu

Kofein a alkohol mohou vést ke zvýšení produkce mateřského mléka. Proto je důležité se těmto látkám vyhýbat.

8. Noste podpůrnou podprsenku

Podpůrná podprsenka může pomoci zmírnit bolest a zánět prsou. Vyberte si podprsenku, která dobře padne a která je vyrobena z pohodlného materiálu.

9. Vyhledejte lékařskou pomoc

Pokud máte problémy se zvládnutím laktace, nebo cítíte bolest v prsou, vyhledejte lékařskou pomoc. Lékař Vám může doporučit léčbu, která Vám pomůže zbavit se mateřského mléka a zmírnit bolest.

Často kladené otázky

* Jak dlouho trvá, než se zbavím mateřského mléka?

To záleží na tom, jakou metodu použijete. Pokud přestanete kojit, může trvat několik týdnů, než se produkce mléka zastaví. Pokud použijete léky, může se produkce mléka zastavit během několika dnů.

* Je bezpečné přestat kojit náhle?

Náhlé ukončení kojení může způsobit zánět prsu a bolest. Proto je lepší kojení ukončit postupně.

* Jak zjistím, že mám zánět prsu?

Příznaky zánětu prsu zahrnují bolest, otok, zarudnutí a horečku. Pokud máte některý z těchto příznaků, vyhledejte lékařskou pomoc.

* Jak mohu zmírnit bolest prsou při laktaci?

Bolest prsou při laktaci můžete zmírnit pomocí studených obkladů, léků proti bolesti a podpůrné podprsenky.

* Kdy mám vyhledat lékařskou pomoc?

Pokud máte problémy se zvládnutím laktace, nebo cítíte bolest v prsou, vyhledejte lékařskou pomoc. Lékař Vám může doporučit léčbu, která Vám pomůže zbavit se mateřského mléka a zmírnit bolest.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись APA PERBEDAAN ANTARA AMERIKA SELATAN DAN AFRIKA?
Следующая запись CARE ESTE DIFERENȚA DINTRE SISTEMELE MONDIALE GEOCENTRICE ȘI HELIOCENTRICE