JAZZI KUNINGAS ON…

Have a question? Ask in chat with AI!

Jazzi kuningas on — kuidas sündis ühe muusikalise legendi troon?

Sissejuhatus

Jazz on muusikastiil, mis on aastate jooksul palju arenenud ja muutunud. Kuid üks asi, mis on jäänud samaks, on selle suur mõju maailmale. Üks inimene, kes on mänginud suurt rolli džässi kujundamisel selleni, mis see on täna, on Louis Armstrong.

Louis Armstrong on jazzmuusik, keda peetakse üheks kõigi aegade parimaks trumpeti- ja lauljaks. Tema hüüdnimeks sai «Satchmo» ja teda peetakse ka «jazzi kuningaks».

Tema elu ja karjäär

Louis Armstrong sündis 4. augustil 1901 New Orleansis, Louisianas. Ta alustas muusikuna karjääri 1918. aastal, kui ta liitus Kid Ory bändiga. 1922. aastal kolis ta Chicagosse, kus ta mängis Fletcher Hendersoni orkestris. 1925. aastal asutas ta oma bändi nimega «Louis Armstrong and His Hot Five».

1930. aastatel Armastrong reisiti palju ja esines kontsertidel üle maailma, sealhulgas Euroopas ja Aasias. Ta mängis ka mitmetes filmides, sealhulgas «High Society» (1956) ja «Hello, Dolly!» (1969).

1970. aastatel hakkas Armstrongi tervis halvenema ja ta suri 6. juulil 1971 New Yorgis. Kuid tema muusika elab tänaseni edasi ja teda peetakse endiselt üheks suurimaks džässimuusikuks, kes kunagi elanud.

Louis Armstrongi muusikaline stiil

Louis Armstrong oli tuntud oma ainulaadse trumpetimängimise stiili poolest. Ta mängis sageli kõrgeid noote ja kasutas oma häält trumpetiga harmoneerimiseks. Teda peetakse ka scat-laulu pioneerina, mis on improvisatsioonilaulutehnika, kus kasutatakse tähenduseta silpe.

Armstrong oli ka andekas laulja. Ta oli tuntud oma sügava ja resoneeriv hääle poolest. Ta laulis sageli džässistandardeid ja bluusilaule.

Louis Armstrongi mõju džässile

Louis Armstrongi mõju džässile on tohutu. Ta oli üks esimesi džässimuusikuid, kes sai laialdaselt tuntuks ja populaarseks. Ta aitas džässi muuta globaalselt tunnustatud muusikastiiliks ja inspireeris paljusid teisi džässimuusikuid.

Armstrong oli ka üks esimesi džässimuusikuid, kes eksperimenteeris erinevate muusikastiilidega. Ta mängis džässmuusikat, bluusi, gospeeli ja isegi klassikalist muusikat. Tema avatus erinevatele muusikastiilidele aitas laiendada džässi piire ja tegi sellest veelgi populaarsemaks.

Louis Armstrongi pärand

Louis Armstrong suri 1971. aastal, kuid tema muusika elab tänaseni edasi. Teda peetakse endiselt üheks suurimaks džässimuusikuks, kes kunagi elanud. Tema muusika on inspireerinud põlvkondi džässimuusikuid ja seda mängitakse ja nauditakse endiselt üle kogu maailma.

Korduma kippuvad küsimused

* 1. Kes oli Louis Armstrong?
Louis Armstrong oli üks suurimaid džässimuusikuid, kes kunagi elanud. Ta oli tuntud oma ainulaadse trumpetimängimise stiili ja sügava hääle poolest. Armstrong aitas populariseerida džässi ja inspireeris paljusid teisi džässimuusikuid.

* 2. Millal Louis Armstrong sündis ja suri?
Louis Armstrong sündis 4. augustil 1901 New Orleansis, Louisianas. Ta suri 6. juulil 1971 New Yorgis.

* 3. Milline oli Louis Armstrongi muusikaline stiil?
Louis Armstrong oli tuntud oma ainulaadse trumpetimängimise stiili poolest. Ta mängis sageli kõrgeid noote ja kasutas oma häält trumpetiga harmoneerimiseks. Armstrong oli ka andekas laulja. Ta laulis sageli džässistandardeid ja bluusilaule.

* 4. Milline oli Louis Armstrongi mõju džässile?
Louis Armstrong oli üks esimesi džässimuusikuid, kes sai laialt tuntuks ja populaarseks. Ta aitas džässi muuta globaalselt tunnustatud muusikastiiliks ja inspireeris paljusid teisi džässimuusikuid. Armstrong oli ka üks esimesi džässimuusikuid, kes eksperimenteeris erinevate muusikastiilidega.

* 5. Kuidas suri Louis Armstrong?
Louis Armstrong suri 6. juulil 1971 New Yorgis. Ta oli 69-aastane.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись วิธีการรับรู้การกระทำที่ดีและชั่วร้าย
Следующая запись ШТА ДА НАЗОВЕТЕ КОЗМЕТИЧКИ САЛОН