KĀDA IR ATŠĶIRĪBA STARP DIENVIDAMERIKU UN ĀFRIKU?

Have a question? Ask in chat with AI!

Kāda ir atšķirība starp Dienvidameriku un Āfriku?


Dienvidamerika un Āfrika ir divi no pasaules septiņiem kontinentiem, kas atrodas aptuveni Zemes dienvidu puslodē. Lai gan šie kontinenti ir līdzīgi pēc platības, tiem ir vairākas atšķirības, kas saistītas ar ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru un klimatu.

Ģeogrāfija

Dienvidamerika ir ceturtais lielākais kontinents pasaulē, aiz Āzijas, Āfrikas un Ziemeļamerikas. Tā robežojas ar Atlantijas okeānu austrumos, Kluso okeānu rietumos un ziemeļos ar Centrālameriku. Dienvidamerikas garākais kalnu grēda ir Andu kalni, kas stiepjas kontinenta rietumu krastā no Venecuēlas līdz Čīlei.

Āfrika ir otrais lielākais kontinents pasaulē, aiz Āzijas. Tā robežojas ar Atlantijas okeānu rietumos un ziemeļos, Indijas okeānu austrumos un dienvidos ar Antarktiku. Āfrikas garākais kalnu grēda ir Atlasa kalni, kas stiepjas kontinenta ziemeļu krastā no Marokas līdz Tunisijai.

Vēsture

Dienvidamerika pirmskoloniālajos laikos bija sadalīta vairākās atsevišķās civilizācijās, tostarp actekiem, maijiem un inku. Pēc Eiropas ierašanās kontinentu kolonizēja Spānija un Portugāle. Dienvidamerikas valstis ieguva neatkarību no Spānijas un Portugāles 19. gadsimtā.

Āfrika pirmskoloniālajos laikos bija sadalīta vairākās atsevišķās valstībās un impērijās. Pēc Eiropas ierašanās kontinentu kolonizēja Portugāle, Spānija, Lielbritānija, Francija un Vācija. Āfrikas valstis ieguva neatkarību no Eiropas valstīm 20. gadsimtā.

Kultūra

Dienvidamerikas kultūra ir veidojusies, mijiedarbojoties vietējām kultūrām, Eiropas kultūrām un Āfrikas kultūrām. Dienvidamerikā ir dažādas valodas, tostarp spāņu, portugāļu, franču un kečua. Dienvidamerikā ir arī dažādas reliģijas, tostarp katolicisms, protestantisms un animisms.

Āfrikas kultūra ir veidojusies, mijiedarbojoties vietējām kultūrām, Eiropas kultūrām un Āzijas kultūrām. Āfrikā ir dažādas valodas, tostarp arābu, franču, angļu, portugāļu un svahīli. Āfrikā ir arī dažādas reliģijas, tostarp islāms, kristietība, animisms un budisms.

Klimats

Dienvidamerikas klimats ir ļoti dažāds. Kontinenta ziemeļu daļa piedzīvo tropisko klimatu, bet dienvidu daļa piedzīvo mērenu klimatu. Andu kalnu reģionam ir auksts klimats.

Āfrikas klimats ir arī ļoti dažāds. Kontinenta ziemeļu daļa piedzīvo tuksneša klimatu, bet dienvidu daļa piedzīvo mērenu klimatu. Sahāras tuksnesis ir pasaulē lielākais tuksnesis.

Nobeigums

Dienvidamerika un Āfrika ir divi unikāli kontinenti ar savu ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru un klimatu. Šie kontinenti piedāvā daudzveidīgu pieredzi un ir lieliskas vietas, ko apmeklēt.


Bieži uzdotie jautājumi

1. Kura ir lielāka — Dienvidamerika vai Āfrika?

Āfrika ir lielāka nekā Dienvidamerika. Āfrikas platība ir 30 221 532 kvadrātkilometri, bet Dienvidamerikas platība ir 17 840 000 kvadrātkilometri.

2. Kad Dienvidamerika un Āfrika atdalījās viena no otras?

Dienvidamerika un Āfrika atdalījās viena no otras pirms aptuveni 180 miljoniem gadu.

3. Kādas ir galvenās atšķirības starp Dienvidamerikas un Āfrikas kultūru?

Dienvidamerikas kultūra ir veidojusies, mijiedarbojoties vietējām kultūrām, Eiropas kultūrām un Āfrikas kultūrām. Āfrikas kultūra ir veidojusies, mijiedarbojoties vietējām kultūrām, Eiropas kultūrām un Āzijas kultūrām.

4. Kāds ir Dienvidamerikas klimats?

Dienvidamerikas klimats ir ļoti dažāds. Kontinenta ziemeļu daļa piedzīvo tropisko klimatu, bet dienvidu daļa piedzīvo mērenu klimatu. Andu kalnu reģionam ir auksts klimats.

5. Kāds ir Āfrikas klimats?

Āfrikas klimats ir arī ļoti dažāds. Kontinenta ziemeļu daļa piedzīvo tuksneša klimatu, bet dienvidu daļa piedzīvo mērenu klimatu. Sahāras tuksnesis ir pasaulē lielākais tuksnesis.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись LENGAN KANAN SAKIT DARI BAHU KE SIKU
Следующая запись ZAŠTO BOLI JEZIK