KĀPĒC PIRKSTI KĻŪST DZELTENI

Have a question? Ask in chat with AI!

Kāpēc pirksti kļūst dzelteni?

Dzelteni pirksti var būt izplatīta problēma, kas rodas dažādu iemeslu dēļ. Lai gan nereti tas var būt īslaicīgs stāvoklis, ir svarīgi izprast cēloņus un iespējamās sekas. Šajā rakstā mēs sīkāk apskatīsim, kāpēc pirksti kļūst dzelteni, un iepazīstināsim ar dažādiem ārstēšanas veidiem, kas palīdzēs atjaunot pirkstiem dabisko krāsu.

Kas izraisa dzeltenus pirkstus?

Dzeltenus pirkstus var izraisīt dažādi faktori, tostarp:

Smēķēšana:

Smēķēšana ir viens no galvenajiem dzeltenu pirkstu cēloņiem. Nikotīns cigaretēs nosēžas uz ādas un nagiem, izraisot to pakāpenisku dzeltēšanu.

Dažu medikamentu lietošana:

Daži medikamenti, piemēram, antibiotikas un pretdepresanti, var izraisīt dzeltenus pirkstus kā blakusparādību.

Sēnīšu infekcijas:

Sēnīšu infekcijas uz nagiem vai ādas var izraisīt dzeltenus pirkstus. Šīs infekcijas bieži izplata sporas, kas var izplatīties no personām uz personu vai no dzīvniekiem uz cilvēkiem.

Bilirubīna līmeņa paaugstināšanās:

Bilirubīns ir dzeltenais pigments, kas rodas, kad vecās sarkanās asins šūnas tiek sadalītas. Ja bilirubīna līmenis paaugstinās, tas var izraisīt ādas un acu dzeltēšanu, kas pazīstama kā dzelte.

Psoriāze:

Psoriāze ir hroniska ādas slimība, kas var izraisīt dzeltenus pirkstus un nagus.

Karotinoīdi:

Karotinoīdi ir pigmenti, kas atrodami dažos dārzeņos un augļos, piemēram, burkānos, saldajos kartupeļos un mango. Pārmērīga šo pārtikas produktu patēriņš var izraisīt dzeltenu ādu un nagus.

Aknu slimības:

Aknu slimības, piemēram, ciroze un hepatīts, var izraisīt bilirubīna līmeņa paaugstināšanos un dzeltenu ādu un nagus.

Kā ārstēt dzeltenus pirkstus?

Dzeltenu pirkstu ārstēšana ir atkarīga no cēloņa. Ja dzeltenus pirkstus izraisa smēķēšana, tad vienīgais veids, kā tos novērst, ir atteikties no smēķēšanas. Ja dzeltenus pirkstus izraisa medikamenti, tad ārsts var ieteikt alternatīvu medikamentu, kas neizraisa šādu blakusparādību. Ja dzeltenus pirkstus izraisa sēnīšu infekcijas, tad ārsts var izrakstīt pretsēnīšu medikamentus, lai infekciju novērstu. Ja dzeltenus pirkstus izraisa bilirubīna līmeņa paaugstināšanās, tad ārsts var ieteikt ārstēšanu, lai samazinātu bilirubīna līmeni. Ja dzeltenus pirkstus izraisa psoriāze, tad ārsts var izrakstīt medikamentus, lai psoriāzi ārstētu. Ja dzeltenus pirkstus izraisa karotinoīdi, tad pārmērīga šādu pārtikas produktu patēriņa samazināšana palīdzēs atjaunot pirkstiem dabisko krāsu. Ja dzeltenus pirkstus izraisa aknu slimības, tad ārstēšana būs vērsta uz aknu slimības ārstēšanu.

Kā novērst dzeltenus pirkstus?

Lai novērstu dzeltenus pirkstus, ir jāievēro šādi ieteikumi:

Atteikties no smēķēšanas:

Smēķēšana ir galvenais dzeltenu pirkstu cēlonis, tāpēc atteikšanās no smēķēšanas ir efektīvs veids, kā novērst dzeltenus pirkstus.

Samazināt pārmērīgu medikamentu lietošanu:

Ja Jums ir nepieciešams lietot medikamentus, kas var izraisīt dzeltenus pirkstus, konsultējieties ar ārstu par iespējām, kā samazināt šo blakusparādību.

Rūpēties par roku higiēnu:

Rūpīga roku mazgāšana ar ziepēm un ūdeni palīdz novērst sēnīšu infekcijas, kas var izraisīt dzeltenus pirkstus.

Izmantot aizsargcimdus:

Ja strādājat ar ķīmiskām vielām vai krāsām, izmantojiet aizsargcimdus, lai novērstu ādas kairinājumu un dzeltēšanu.

Uzturēt veselīgu aknu darbību:

Veselīga aknu darbība ir svarīga, lai novērstu bilirubīna līmeņa paaugstināšanos un dzeltenus pirkstus. Lai uzturētu veselīgas aknas, ievērojiet veselīgu dzīvesveidu, izvairieties no pārmērīga alkohola lietošanas un konsultējieties ar ārstu par jebkādiem aknu darbības traucējumiem.

Bieži uzdotie jautājumi:

Vai dzelteni pirksti vienmēr ir nopietnas slimības pazīme?

Nē, dzelteni pirksti ne vienmēr ir nopietnas slimības pazīme. Piemēram, dzelteni pirksti var rasties smēķēšanas vai noteiktu medikamentu lietošanas dēļ. Tomēr, ja dzelteni pirksti ir saistīti ar citiem simptomiem, piemēram, acu dzeltēšanu, tumšu urīnu vai vēdera sāpēm, tad tie var būt nopietnas slimības pazīme, un ir jāvēršas pie ārsta.

Ko darīt, ja dzelteni pirksti ir ilgstoši?

Ja dzelteni pirksti ir ilgstoši, tad ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai noteiktu cēloni un saņemtu atbilstošu ārstēšanu.

Vai dzeltenus pirkstus var ārstēt mājās?

Dažos gadījumos dzeltenus pirkstus var ārstēt mājās, piemēram, ja tie ir radušies smēķēšanas vai noteiktu medikamentu lietošanas dēļ. Tomēr, ja dzelteni pirksti ir saistīti ar nopietnāku slimību, tad ir svarīgi konsultēties ar ārstu un saņemt atbilstošu ārstēšanu.

Vai dzelteni pirksti ir lipīgi?

Nē, dzelteni pirksti nav lipīgi.

Vai dzelteni pirksti ir iedzimti?

Nē, dzelteni pirksti nav iedzimti.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись HVORDAN SENDE SMS GRATIS
Следующая запись LAVTRYK: HVAD SKAL MAN SPISE