KĀPĒC SĀP AIZ AUSS?

Have a question? Ask in chat with AI!

Kāpēc sāp aiz auss?

Sāpes aiz auss ir izplatīta problēma, ko var izraisīt dažādi faktori. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažus no biežākajiem sāpju aiz auss cēloņiem un to ārstēšanu.

Biežākie sāpju aiz auss cēloņi

Visbiežāk sāpes aiz auss izraisa:

 • Ausu infekcija: Ausu infekcija ir biežākais sāpju aiz auss cēlonis bērniem. Ausu infekcijas var izraisīt baktērijas vai vīrusi, un tās var izraisīt sāpes, pietūkumu un dzirdes zudumu.
 • Ārējā auss iekaisums: Ārējā auss iekaisums ir ādas iekaisums ārējā auss kanālā. To var izraisīt baktērijas, sēnītes vai alerģija. Ārējā auss iekaisums var izraisīt sāpes, niezi, pietūkumu un izdalījumus no auss.
 • Vidusauss iekaisums: Vidusauss iekaisums ir vidusauss iekaisums. To var izraisīt baktērijas vai vīrusi, un tas var izraisīt sāpes, drudzi, dzirdes zudumu un spiedienu ausīs.
 • Mastoidīts: Mastoidīts ir mastoidālā kaula iekaisums, kas atrodas aiz auss. To var izraisīt baktērijas, un tas var izraisīt sāpes, pietūkumu un izdalījumus no auss.
 • Auss nervs: Sāpēm aiz auss var būt arī cēlonis auss nervs (nervus vestibulocochlearis), kurš ir atbildīgs par dzirdi un līdzsvaru. Nervu iekaisums, traumas, audzēji vai citi faktori var izraisīt sāpes aiz auss.

Sāpju aiz auss ārstēšana

Sāpju aiz auss ārstēšana ir atkarīga no cēloņa. Biežākie sāpju aiz auss ārstēšanas veidi ir:

 • Ausu infekcija: Ausu infekcijas parasti ārstē ar antibiotikām.
 • Ārējā auss iekaisums: Ārējā auss iekaisumu parasti ārstē ar ausu pilieniem vai ziedēm.
 • Vidusauss iekaisums: Vidusauss iekaisumu parasti ārstē ar antibiotikām un sāpju mazinātājiem.
 • Mastoidīts: Mastoidītu parasti ārstē ar antibiotikām un ķirurģisku drenāžu.
 • Auss nervs: Ārstēšana atkarīga no cēloņa. Ja sāpes rodas nervu bojājumu rezultātā, var izmantot pretsāpju medikamentus, fizikālo terapiju vai operāciju.

Kad vērsties pie ārsta

Ja Jums ir sāpes aiz auss, kas ilgst vairāk nekā dažas dienas, vai ja Jums ir arī citi simptomi, piemēram, drudzis, dzirdes zudums vai izdalījumi no auss, Jums jākonsultējas ar ārstu.

Sāpes aiz auss var liecināt par nopietnu veselības problēmu, un ir svarīgi pēc iespējas ātrāk diagnosticēt un uzsākt ārstēšanu.

Kā novērst sāpes aiz auss

Ir vairāki veidi, kā novērst sāpes aiz auss:

 • Samaziniet risku saslimt ar ausu infekciju: Regulāri mazgājiet rokas, izvairieties no saskares ar slimajiem cilvēkiem un saņemiet visas ieteicamās vakcīnas.
 • Aizsargājiet savas ausis no aukstuma un mitruma: Nēsājiet cepuri un šalli, kad ir auksts, un izvairieties no peldēšanas vai citām aktivitātēm, kas var izraisīt ausu apsaldēšanos vai iekaisumu.
 • Nelieciet ausīs svešķermeņus: Nelieciet ausīs vates kociņus, pildspalvas un citus svešķermeņus, jo tas var sabojāt ausu kanālu un izraisīt infekciju.
 • Neizmantojiet austiņas pārāk ilgi: Ja izmantojat austiņas, neizmantojiet tās pārāk ilgi un neskaņojiet tās pārāk skaļi. Tas var bojāt jūsu dzirdi un izraisīt ausu sāpes.

Bieži uzdotie jautājumi par sāpēm aiz auss

 1. Kas izraisa sāpes aiz auss?
 2. Sāpes aiz auss var izraisīt dažādi faktori, tostarp ausu infekcija, ārējā auss iekaisums, vidusauss iekaisums, mastoidīts un auss nervs.

 3. Kā tiek ārstētas sāpes aiz auss?
 4. Sāpju aiz auss ārstēšana ir atkarīga no cēloņa. Biežākie sāpju aiz auss ārstēšanas veidi ir antibiotikas, ausu pilieni vai ziedes, sāpju mazinātāji un ķirurģiska drenāža.

 5. Kad man vajadzētu vērsties pie ārsta par sāpēm aiz auss?
 6. Jums jākonsultējas ar ārstu, ja Jums ir sāpes aiz auss, kas ilgst vairāk nekā dažas dienas, vai ja Jums ir arī citi simptomi, piemēram, drudzis, dzirdes zudums vai izdalījumi no auss.

 7. Kā novērst sāpes aiz auss?
 8. Ir vairāki veidi, kā novērst sāpes aiz auss, tostarp regulāri mazgāt rokas, izvairīties no saskares ar slimajiem cilvēkiem, saņemt visas ieteicamās vakcīnas, aizsargāt savas ausis no aukstuma un mitruma, nelikt ausīs svešķermeņus un neizmantot austiņas pārāk ilgi.

 9. Vai sāpes aiz auss var būt nopietnas?
 10. Sāpes aiz auss var liecināt par nopietnu veselības problēmu, piemēram, ausu infekciju, vidusauss iekaisumu vai mastoidītu. Ja Jums ir sāpes aiz auss, kas ilgst vairāk nekā dažas dienas, vai ja Jums ir arī citi simptomi, piemēram, drudzis, dzirdes zudums vai izdalījumi no auss, Jums jākonsultējas ar ārstu.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись מה החלום של מים בחדר
Следующая запись HVORFOR DER OPSTÅR OASER I ØRKENER