KĀPĒC SĀP ĶERMEŅA ĀDA

Have a question? Ask in chat with AI!

Kāpēc sāp ķermeņa āda?

Šeit ir dažādi iemesli, kas var izraisīt ķermeņa ādas sāpes:

Bieži sastopami ādas sāpju cēloņi

1. Ādas kairinājums


Ādas kairinājums var rasties no dažādiem faktoriem, tostarp ķīmiskajām vielām, piemēram, ziepēm, losjoniem vai augu lapām, kā arī no berzes, piemēram, no apģērba vai rotaslietām. Kairinājums var izraisīt niezi, apsārtumu, pietūkumu un sāpes.

2. Ādas infekcijas


Baktēriju vai vīrusu infekcijas var izraisīt ādas sāpes. Bakteriālas infekcijas, piemēram, impetigo, var izraisīt pūslīšus un čūlas, kas var būt sāpīgas. Vīrusu infekcijas, piemēram, herpes zoster vai vējbaka, var izraisīt sāpīgus izsitumus.

3. Alerģiskas reakcijas


Alerģiskas reakcijas uz pārtiku, zālēm vai citiem alergēniem var izraisīt niezi, apsārtumu un pietūkumu. Šīs reakcijas var būt sāpīgas, īpaši, ja tās skar lielu ādas laukumu.

4. Ādas iekaisuma slimības


Dažas ādas iekaisuma slimības, piemēram, psoriāze vai ekzēma, var izraisīt sāpīgu, niezošu un lobīgu ādu. Šīs slimības var būt hroniskas un var tikt pasliktinātas ar stresa vai citiem faktoriem.

5. Ādas vēzis


Ādas vēzis var izraisīt sāpes, īpaši, ja tas ir progresējis. Ādas vēža sāpes var būt niezošas, dedzinošas vai durstošas. Ir svarīgi regulāri pārbaudīt ādu, lai atrastu jebkādas aizdomīgas izmaiņas un pēc iespējas ātrāk vērsties pie ārsta.

Kad Jums vajadzētu vērsties pie ārsta?

Ja Jums ir ādas sāpes, kas ir ilgstošas, pasliktinās vai neizzūd ar mājas aizsardzības līdzekļiem, Jums vajadzētu vērsties pie ārsta. Ārsts var diagnosticēt Jūsu ādas sāpju cēloni un ieteikt piemērotu ārstēšanu.

Kā mazināt ādas sāpes

Ir vairākas lietas, ko Jūs varat darīt, lai mazinātu ādas sāpes:

1. Izvairīties no ādas kairinātājiem


Ja Jūs zināt, ka Jums ir jutīga āda, izvairīties no produktiem un aktivitātēm, kas var kairināt Jūsu ādu. Tas var ietvert dažas ziepes, losjonus, augus un apģērba veidus.

2. Mitrināt ādu


Mitrināšana var palīdzēt nomierināt un aizsargāt Jūsu ādu. Izvēlieties mitrinātāju, kas ir paredzēts Jūsu ādas tipam.

3. Lietot pretsāpju līdzekļus


Pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai acetaminofēns, var palīdzēt mazināt ādas sāpes.

4. Lietot vēsas kompreses


Vēsas kompreses var palīdzēt mazināt iekaisumu un sāpes. Uzklājiet vēsu kompresi uz skarto ādas apgabalu vairākas reizes dienā.

5. Izvairīties no skrāpēšanas


Skrāpēšana var kairināt ādu un pasliktināt sāpes. Ja Jums ir nieze, mēģiniet nomierināt ādu ar vēsu kompresi vai mitrinātāju.

Bieži uzdotie jautājumi

1. Kāpēc mana āda ir sāpīga, ja tā nav kairināta?


Dažreiz ādas sāpes var būt simptoms nopietnākai veselības problēmai, piemēram, ādas vēzim vai ādas iekaisuma slimībai. Ja Jums ir ādas sāpes, kas ir ilgstošas, pasliktinās vai neizzūd ar mājas aizsardzības līdzekļiem, Jums vajadzētu vērsties pie ārsta.

2. Kā es varu novērst ādas sāpes?


Ir vairākas lietas, ko Jūs varat darīt, lai novērstu ādas sāpes, tostarp izvairīties no ādas kairinātājiem, mitrināt ādu un lietot pretsāpju līdzekļus.

3. Vai ādas sāpes ir nopietnas?


Ādas sāpes var būt nopietnas, ja tās ir ilgstošas, pasliktinās vai neizzūd ar mājas aizsardzības līdzekļiem. Šīs sāpes var būt simptoms nopietnākai veselības problēmai, piemēram, ādas vēzim vai ādas iekaisuma slimībai.

4. Kā es varu ārstēt ādas sāpes?


Ādas sāpju ārstēšana būs atkarīga no to cēloņa. Ja Jūsu ādas sāpes ir izraisītas kairinājuma, Jūs varat izmantot pretsāpju līdzekļus, vēsas kompreses un mitrinātājus. Ja Jūsu ādas sāpes ir izraisītas infekcijas, Jums var būt nepieciešams lietot antibiotikas vai pretvīrusu zāles.

5. Man ir daudz ādas sāpju. Ko es varu darīt?


Ja Jums ir daudz ādas sāpju, Jums vajadzētu vērsties pie ārsta. Ārsts var diagnosticēt Jūsu ādas sāpju cēloni un ieteikt piemērotu ārstēšanu.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись РЪКАТА БОЛИ СЛЕД ДАРЯВАНЕ НА КРЪВ ОТ ВЕНА
Следующая запись ଲୀଥମିକ୍ ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ କ୍ରୀଡା ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ୍ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ କ’ଣ?