KĀPĒC SĀP KREISĀ OLNĪCA

Have a question? Ask in chat with AI!

Kāpēc sāp kreisā olnīca?

Kreisās olnīcas sāpes ir izplatīta problēma sievietēm reproduktīvā vecumā. Sāpes var būt vieglas vai smagas, un tās var rasties tikai reizēm vai būt pastāvīgas. Ir vairāki iespējamie kreisās olnīcas sāpju cēloņi, tostarp:

Olnīcu cista

Olnīcu cista ir šķidrumu vai cietu vielu saturošs maisiņš, kas veidojas uz olnīcas. Cistas parasti ir labdabīgas, taču dažreiz tās var kļūt ļaundabīgas. Cistas var izraisīt sāpes, ja tās kļūst pārāk lielas vai ja tās sagriežas.

Olnīcu vēzis

Olnīcu vēzis ir vēža veids, kas sākas olnīcās. Olnīcu vēzis parasti tiek diagnosticēts vēlu stadijā, jo tas bieži neizraisa nekādus simptomus sākumstadijā. Sāpes vēdera lejasdaļā ir viens no olnīcu vēža simptomiem vēlīnā stadijā.

Endometrioze

Endometrioze ir stāvoklis, kura laikā endometrija audi, kas parasti izklāj dzemdi, aug ārpus dzemdes. Endometrioze var izraisīt sāpes vēdera lejasdaļā, īpaši mēnešreižu laikā.

Pārklāta iegurņa iekaisuma slimība (PID)

PID ir sieviešu reproduktīvās sistēmas infekcija. PID var izraisīt sāpes vēdera lejasdaļā, kā arī drudzi, drebuļus un maksts izdalījumus.

Ārpusdzemdes grūtniecība

Ārpusdzemdes grūtniecība ir grūtniecība, kas notiek ārpus dzemdes. Ārpusdzemdes grūtniecība var izraisīt sāpes vēdera lejasdaļā, kā arī asiņošanu un krampjus.

Ja Jums ir sāpes kreisajā olnīcā, ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai noskaidrotu sāpju cēloni un saņemtu ārstēšanu.

Bieži uzdotie jautājumi

1. Kādi ir visbiežākie kreisās olnīcas sāpju cēloņi?

Visbiežākie kreisās olnīcas sāpju cēloņi ir olnīcu cistas, olnīcu vēzis, endometrioze, PID un ārpusdzemdes grūtniecība.

2. Kādi ir kreisās olnīcas sāpju simptomi?

Kreisās olnīcas sāpju simptomi var būt sāpes vēdera lejasdaļā, drudzis, drebuļi, maksts izdalījumi, asiņošana un krampji.

3. Kā tiek diagnosticētas kreisās olnīcas sāpes?

Kreisās olnīcas sāpes tiek diagnosticētas, pamatojoties uz pacienta simptomiem, fizisku pārbaudi un iegurņa ultraskaņu.

4. Kā tiek ārstētas kreisās olnīcas sāpes?

Kreisās olnīcas sāpju ārstēšana ir atkarīga no sāpju cēloņa. Cistu ārstēšanai var izmantot medikamentus vai ķirurģiju. Olnīcu vēža ārstēšana var ietvert ķirurģiju, ķīmijterapiju un staru terapiju. Endometriozes ārstēšanai var izmantot medikamentus vai ķirurģiju. PID ārstēšanai tiek izmantotas antibiotikas. Ārpusdzemdes grūtniecības ārstēšanai tiek izmantota ķirurģija.

5. Kā var novērst kreisās olnīcas sāpes?

Kreisās olnīcas sāpes ne vienmēr var novērst, taču dažas lietas, ko var darīt, lai samazinātu risku saslimt ar kreisās olnīcas sāpēm, ir regulāri veikt ginekoloģiskās pārbaudes, konsultēties ar ārstu par kontracepcijas līdzekļiem un tikt vakcinēti pret HPV.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ELINAJANODOTE AIVOHALVAUKSEN JÄLKEEN
Следующая запись ΠΌΣΕΣ ΦΟΡΈΣ Ο ΉΛΙΟΣ ΕΊΝΑΙ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΣ ΑΠΌ ΤΗ ΓΗ