KAS IR PILNGRAUDU MAIZE

Have a question? Ask in chat with AI!

Kas ir pilngraudu maize?

Pilngraudu maize ir maize no graudiem, kuri nav attīrīti. Tas nozīmē, ka tie satur visu graudu — endospermu, dīgļus un klijas. Salīdzinājumam, rafinēta maize ir izgatavota no graudiem, kuriem ir noņemtas klijas un dīglis, atstājot tikai endospermu.

Lielākā daļa cilvēku pilngraudu maizi uzskata par veselīgāku nekā rafinētu maizi. Pilngraudu maize satur vairāk šķiedrvielu, vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu nekā rafinēta maize. Šķiedrvielas palīdz regulēt gremošanu, pazemināt holesterīna līmeni un kontrolēt cukura līmeni asinīs. Vitamīni un minerālvielas ir nepieciešami veselībai, savukārt antioksidanti palīdz aizsargāt šūnas no bojājumiem.

Kāpēc izvēlēties pilngraudu maizi?

Pilngraudu maize piedāvā vairākas priekšrocības veselībai, tostarp:

* Piesātina ātrāk. Pilngraudu maize satur vairāk šķiedrvielu nekā rafinēta maize, kas palīdz justies sātam ilgāk. Tas var palīdzēt kontrolēt ēstgribu un novērst pārēšanos.

* Uzlabo gremošanu. Šķiedrvielas palīdz regulēt gremošanu un novērst aizcietējumus. Pilngraudu maize satur arī prebiotikas, kas ir šķiedrvielas, kas baro labvēlīgās baktērijas zarnās.

* Samazina sirds slimību risku. Pilngraudu maize satur šķiedrvielas, kas palīdz pazemināt holesterīna līmeni. Pilngraudu maize satur arī antioksidantus, kas palīdz aizsargāt sirds un asinsvadu sistēmu no bojājumiem.

* Samazina diabēta risku. Pilngraudu maize satur šķiedrvielas, kas palīdz kontrolēt cukura līmeni asinīs. Pilngraudu maize satur arī magniju, kas ir minerāls, kas palīdz uzlabot insulīna jutību.

* Veicina veselīgu svaru. Pilngraudu maize satur šķiedrvielas, kas palīdz justies sātam ilgāk. Tas var palīdzēt kontrolēt ēstgribu un novērst pārēšanos. Pilngraudu maize arī nesatur cukuru, kas var veicināt svara pieaugumu.

Kā izvēlēties veselīgāko pilngraudu maizi?

Ne visas pilngraudu maizes ir vienādas. Dažas pilngraudu maizes satur vairāk šķiedrvielu un barības vielu nekā citas. Kad izvēlaties pilngraudu maizi, meklējiet maizi, kas:

* Marķēta kā «100% pilngraudu». Tas nozīmē, ka maize ir izgatavota tikai no pilngraudu miltiem.
* Satur vismaz 2 gramus šķiedrvielu uz vienu porciju. Šķiedrvielas ir svarīgas veselībai, un pilngraudu maize ir labs šķiedrvielu avots.
* Satur maz nātrija. Nātrijs ir minerāls, kas var paaugstināt asinsspiedienu. Izvēlieties pilngraudu maizi, kas nesatur vairāk par 200 miligramiem nātrija uz vienu porciju.
* Nesatur cukuru. Cukurs ir neveselīga kaloriju avots, un pilngraudu maizei tam nevajadzētu būt pievienotam.

Pilngraudu maize un svara zudums

Vai jūs varat ēst pilngraudu maizi, vienlaikus cenšoties zaudēt svaru? Atbilde ir jā, jūs varat ēst pilngraudu maizi, ja vēlaties zaudēt svaru. Bet jums vajadzētu būt uzmanīgam ar porciju izmēriem. Pilngraudu maize ir laba izvēle svara zaudēšanai, jo tā satur daudz šķiedrvielu, kas palīdz justies sātam ilgāk. Tomēr pilngraudu maize arī satur kalorijas, tāpēc ir svarīgi nepārēsties.

Bieži uzdotie jautājumi

1. Kas ir pilngraudu maize?
Pilngraudu maize ir maize, kas izgatavota no pilngraudu miltiem, kas satur visu graudu — endospermu, dīgļus un klijas.

2. Kāpēc pilngraudu maize ir veselīgāka nekā rafinēta maize?
Pilngraudu maize satur vairāk šķiedrvielu, vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu nekā rafinēta maize.

3. Kādas ir pilngraudu maizes priekšrocības veselībai?
Pilngraudu maize var palīdzēt uzlabot gremošanu, samazināt sirds slimību un diabēta risku, veicināt veselīgu svaru un nodrošināt organismu ar būtiskām barības vielām.

4. Kā izvēlēties veselīgāko pilngraudu maizi?
Kad izvēlaties pilngraudu maizi, meklējiet maizi, kas ir marķēta kā «100% pilngraudu», satur vismaz 2 gramus šķiedrvielu uz vienu porciju, satur maz nātrija un nesatur cukuru.

5. Vai jūs varat ēst pilngraudu maizi, vienlaikus cenšoties zaudēt svaru?
Jā, jūs varat ēst pilngraudu maizi, vienlaikus cenšoties zaudēt svaru, taču jums vajadzētu būt uzmanīgam ar porciju izmēriem.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись KOKS AMŽIUS YRA 1200 M
Следующая запись KADA JE BOLJE BACITI STARE STVARI