Кисіль-Дольницький Андрій

Have a question? Ask in chat with AI!

Андрій Кисіль-Дольницький: Сотник УПА, Громадський Діяч та Підприємець

Біографія

Андрій Кисіль-Дольницький, відомий також як «Андрій Кисіль», «Голубенко» та «Немо», народився 27 серпня 1912 року в селі Дермань, сьогодні Здолбунівський район, Рівненська область, Україна. Його життя було наповнене героїчними подвигами, громадською активністю та підприємницькою діяльністю. Давайте ближче познайомимося з цим легендарним українцем.

Військова Кар'єра

У 1941 році з початком Другої світової війни Андрій Кисіль-Дольницький приєднався до Української повстанської армії (УПА). Він швидко став одним з найуспішніших командирів УПА, очолюючи сотні воїнів у боях проти німецьких та радянських окупаційних сил.

У 1944 році сотня Кисіля-Дольницього брала участь у битві за Костопіль, де він проявив велику мужність та тактичний хист. Ця битва стала одним з найважливіших моментів у боротьбі УПА проти гітлерівців.

Після війни Кисіль-Дольницький продовжував боротьбу проти радянської окупації, але був змушений емігрувати до Канади в 1948 році. Там він активно працював зі своїми співвітчизниками, продовжуючи боротися за незалежність України.

Громадська Діяльність

Кисіль-Дольницький був не тільки військовим командиром, але й активним громадським діячем. Він очолював Союз українців Канади в Монреалі, був головою Української громади в Канаді та директором Українського національного об'єднання.

Також він активно допомагав біженцям з України, які знайшли притулок у Канаді.

Підприємницька Діяльність

Андрій Кисіль-Дольницький був не тільки військовим командиром та громадським діячем, але й успішним підприємцем. Він заснував власну компанію «Кіміс-Кісіль» з виробництва меблів, яка стала одним з найбільших меблевих підприємств у Канаді.

Його підприємницькі успіхи дозволили йому фінансово підтримувати українську діаспору в Канаді та Україні.

Смерть та Спадщина

Андрій Кисіль-Дольницький помер 6 липня 1982 року в Монреалі, Канада. Він назавжди залишиться в пам'яті українського народу як хоробрий воїн, активний громадський діяч та успішний підприємець.

Його спадщина — це приклад того, як одна людина може зробити значний внесок у життя свого народу, незважаючи на обставини та труднощі.

Висновок

Андрій Кисіль-Дольницький був багатогранною особистістю, яка залишила помітний слід в історії України та Канади. Його героїзм, громадська активність та підприємницькі успіхи є прикладом того, як одна людина може зробити велику різницю у світі.

5 Часто Задаваних Питань

 1. Яку позицію він займав в УПА?
  Андрій Кисіль-Дольницький був сотником Української повстанської армії.

 2. Якою була його роль у битві за Костопіль?
  Сотня Кисіля-Дольницього брала участь у битві за Костопіль, де він проявив велику мужність та тактичний хист.

 3. Чому він був змушений емігрувати до Канади?
  Після війни Кисіль-Дольницький продовжував боротьбу проти радянської окупації, але був змушений емігрувати до Канади в 1948 році.

 4. Яку роль він відіграв у громадському житті Канади?
  Кисіль-Дольницький був активним громадським діячем, очолював Союз українців Канади в Монреалі, був головою Української громади в Канаді та директором Українського національного об'єднання.

5. Якою була його підприємницька діяльність?
Андрій Кисіль-Дольницький був успішним підприємцем, він заснував власну меблеву компанію «Кіміс-Кісіль», яка стала одним з найбільших меблевих підприємств у Канаді.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Харківський комерційний інститут
Следующая запись Будинок Лібмана (Одеса)

Последние темы форума