Клепацький Павло Григорович

Have a question? Ask in chat with AI!

Клепатський (Клепацький) Павло Григорович

Біографія

Павло Григорович Клепатський (Клепацький) народився 12 січня 1885 року в селі Пугачівка Таращанського повіту Київської губернії (нині – село Таращанського району Київської області) в родині священика. Закінчив Київську духовну семінарію та Київську духовну академію. З 1910 року викладав у Київському політехнічному інституті, у 1917 році був обраний членом Української Центральної Ради.

Наукова діяльність

Павло Григорович Клепатський є відомим дослідником історії України середньовічної й нової доби, питань історичного краєзнавства, історіографом, джерелознавцем, архівознавцем, літературознавцем та педагогом. Він зробив значний внесок у вивчення історії України, опублікував ряд наукових праць, присвячених різним аспектам української історії, культури та літератури.

Найбільш відомими роботами дослідника є:

  • «Нариси з історії України» (1919)
  • «Історія України в документах і матеріалах» (1924)
  • «Українська історіографія» (1926)
  • «Джерелознавство історії України» (1928)
  • «Архівознавство» (1930)

Робота в Українській Центральній Раді

У березні 1917 року після падіння Російської імперії став членом Української Центральної Ради. Як представник Української Центральної Ради, він брав активну участь у роботі з підготовки Першого Всеукраїнського з’їзду рад робітничих, солдатських і селянських депутатів.

Педагогічна діяльність

Павло Григорович Клепатський також був активним педагогом. Він викладав у Київській духовній семінарії, Київській духовній академії, Київському політехнічному інституті, Київському університеті. Виховав цілу плеяду талановитих істориків, краєзнавців, літературознавців, архівістів та інших науковців.

Репресії та смерть

У 1933 році Павло Григорович Клепатський був заарештований органами НКВС. Його звинуватили в українському націоналізмі та контрреволюційній діяльності. У 1934 році він був засуджений до 5 років таборів. Помер у таборі після 1938 року. Точна дата і місце його смерті невідомі.

Висновок

Павло Григорович Клепатський (Клепацький) був видатним українським істориком, краєзнавцем, історіографом, джерелознавцем, архівознавцем, літературознавцем, педагогом та членом Української Центральної Ради. Він зробив значний внесок у вивчення історії України, опублікував ряд наукових праць та виховав цілу плеяду талановитих науковців. Його внесок в українську історію є неоціненним.

Часті запитання

  1. Хто такий Павло Григорович Клепатський (Клепацький)?
  2. Який внесок він зробив в українську історію?
  3. Які його найвідоміші роботи?
  4. Чому його репресували органи НКВС?
  5. Коли і де він помер?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись New Shepard
Следующая запись Еліс Енглерт

Последние темы форума