KODĖL SKAUDA KŪNO ODĄ

Have a question? Ask in chat with AI!

Kodėl skauda kūno odą?

Kada nors jautėte dilgčiojimą, deginimą ar net skausmą ant odos, kuris, atrodo, ateina iš vidaus? Nors daugiausia odos skausmo priežasčių yra išorės aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, saulės nudegimas, užeigos ar infekcijos, yra keletas priežasčių, kodėl oda gali skaudėti dėl vidinių problemų.

Dažnos odos skausmo priežastys

Yra daugybė galimų priežasčių, kodėl jūsų kūno oda gali skaudėti, įskaitant:

Alerginės reakcijos

Alerginės reakcijos gali sukelti niežėjimą, paraudimą, patinimą ir odos skausmą. Dažniausi alergenai yra žiedadulkės, pelėsis, valgomi riešutai, pieno produktai, jūros gėrybės ir vabzdžių įgėlimai.

Sausa oda

Sausa oda gali sukelti niežėjimą, pleiskanojimą ir skausmą. Dažnos sausos odos priežastys yra žiemos oras, perdėtas maudymasis, naudojant per daug muilo ar valiklių ir kai kurios ligos, pvz., egzema.

Psoriazė

Psoriazė yra odos liga, kuri sukelia raudonas, žvynuotas dėmes ant odos. Dažnai tai sukelia skausmą ir niežėjimą.

Egzema

Egzema yra odos liga, kuri sukelia sausą, žvynuotą, niežtinčią odą. Dažnai tai sukelia skausmą ir dirginimą.

Virusinės infekcijos

Virusinės infekcijos, pavyzdžiui, herpes simplex virusas, vėjaraupiai ir juostinė pūslelinė, gali sukelti skausmą, niežėjimą ir pūsles kaip bėrimą.

Odos skausmas dėl vidinių sveikatos problemų

Be išorinių ir odos paviršiaus priežasčių, oda gali skaudėti dėl vidinių sveikatos problemų, įskaitant:

Nervų pažeidimas

Nervų pažeidimas, kurį sukelia diabetas, chemoterapija ar kiti veiksniai, gali sukelti skausmą, tirpimą ir dilgčiojimą odoje.

Inkstų liga

Inkstų liga gali sukelti odos sausumą, niežėjimą ir skausmą. Tai dažnai pasireiškia žmonėms, kuriems yra galutinės stadijos inkstų liga ir kurie yra dializuojami.

Kepenų liga

Kepenų liga gali sukelti odos sausumą, niežėjimą ir skausmą. Tai dažnai pasireiškia žmonėms, kuriems yra cirozė, hepatitas ar kitos kepenų ligos.

Vėžys

Vėžys gali sukelti odos skausmą, ypač vėlyvose stadijose. Tai dažnai pasireiškia žmonėms, sergantiems vėžiu, kuris išplito į odą, pavyzdžiui, krūties vėžiu ar plaučių vėžiu.

Kada kreiptis į gydytoją

Jei patiriate odos skausmą, kuris trunka ilgiau nei kelias dienas, yra stiprus arba trukdo jūsų įprastai veiklai, svarbu kreiptis į gydytoją. Gydytojas gali padėti nustatyti jūsų odos skausmo priežastį ir rekomenduoti tinkamą gydymą.

Dažniausiai užduodami klausimai

 1. Ką daryti, jei mano oda skauda?
 2. Jei jūsų oda skauda, pabandykite nustatyti skausmo priežastį. Jei priežastis yra išorinė, pavyzdžiui, saulės nudegimas, galite pabandyti ją gydyti namuose naudodami tokius dalykus kaip šalta kompresai, alavijo gelis ar skausmą malšinantys vaistai. Jei priežastis yra vidinė, pavyzdžiui, liga, kreipkitės į gydytoją.

 3. Kaip išvengti odos skausmo?
 4. Geriausias būdas išvengti odos skausmo yra išvengti žinomų rizikos veiksnių. Pavyzdžiui, jei turite alergiją tam tikram maistui, venkite jo valgyti. Jei žinote, kad jūsų oda linkusi į sausumą, naudokite drėkinamuosius kremus ir venkite per daug maudytis.

 5. Kokius vaistus galima vartoti odos skausmui gydyti?
 6. Yra įvairių vaistų, kurie gali būti naudojami odos skausmui gydyti, įskaitant skausmą malšinančius vaistus, antihistamininius vaistus ir kortikosteroidus. Gydytojas padės nuspręsti, kuris vaistas jums tinka.

 7. Ar odos skausmas gali būti rimtos ligos požymis?
 8. Nors daugeliu atvejų odos skausmas yra laikinas ir nesukelia nerimo, kai kuriais atvejais tai gali būti rimtos ligos požymis. Jei patiriate odos skausmą, kuris trunka ilgiau nei kelias dienas, yra stiprus arba trukdo jūsų įprastai veiklai, svarbu kreiptis į gydytoją.

 9. Kaip sumažinti riziką susirgti odos skausmu?
 10. Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte riziką susirgti odos skausmu, įskaitant:

  • Vengti alergenų
  • Drėkinti odą
  • Nepersivalgyti
  • Valgyti sveiką maistą
  • Gerti daug vandens
  • Pasirūpinti higiena
  • Skaityti etiketes

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись MITÄ ANTAA SUKULAISILLE UUDEKSI VUODEKSI
Следующая запись KO TAS NOZĪMĒ, JA TU SAPŅO PAR CILVĒKU, KURU MĪLI