KUO SKIRIASI PIETŲ AMERIKA IR AFRIKA?

Have a question? Ask in chat with AI!

Pietų Amerika ir Afrika: palyginimas

Pietų Amerika ir Afrika yra du didžiausi žemynai, išsiskiriantys unikaliomis savybėmis ir įvairiomis kultūromis. Nors šie kontinentai yra atskirti Atlanto vandenyno, turintys daug panašumų, yra ir žymių skirtumų, atskleidžiančių jų savitą istoriją ir geografinę įvairovę.

1. Geografiniai skirtumai

Kraštovaizdis


Pietų Amerika didžiuojasi ilgiausiu kalnų masyvu pasaulyje — Andų kalnais, kurie vaidina esminį vaidmenį formuojant regiono topografiją. Brazilijos aukštumos, Gran Čako lygumos ir Pampos lygumos taip pat yra svarbūs Pietų Amerikos geografiniai bruožai. Afrika, savo ruožtu, pasižymi įvairiu kraštovaizdžiu, įskaitant dykumas, savannas, atogrąžų miškus ir kalnus. Didžiausias Afrikos kalnas yra Kilimandžaras, esantis Tanzanijoje.

Klimatas


Pietų Amerika turi įvairų klimatą, įskaitant tropinį, subtropinį ir vidutinio klimato zonas. Tačiau didžioji žemynų dalis yra atogrąžų regione, o temperatūra ištisus metus būna aukšta. Afrika taip pat pasižymi įvairiomis klimato zonomis, įskaitant tropinį, subtropinį ir vidutinio klimato. Tačiau šiaurinė Afrikos dalis yra dykuminga, o Sacharos dykuma yra didžiausia dykuma pasaulyje.

2. Kultūriniai skirtumai

Kalbos


Pietų Amerika yra ispaniškai, portugališkai ir prancūziškai kalbantis žemynas. Ispanų kalba yra plačiausiai naudojama kalba Pietų Amerikoje, o portugalų kalba yra oficiali kalba Brazilijoje. Prancūzų kalba yra oficiali kalba Prancūzijos Gvianoje ir Surinamo dalyje. Afrika išsiskiria daugybe kalbų, nes žemyne ​​gyvena daugiau nei 2000 etninių grupių.

Religija


Pietų Amerika yra daugiausia krikščioniškas žemynas, tačiau žemyne ​​yra ir kitų religijų. Įvairūs krikščionybės variantai, įskaitant katalikybę, protestantizmą ir stačiatikybę, yra plačiausiai paplitusios religijos. Afrika taip pat yra daugiausia krikščioniškas žemynas, tačiau islamas ir tradicinės afrikietiškos religijos taip pat yra plačiai paplitusios.

3. Biologiniai skirtumai

Flora


Pietų Amerika yra žymi savo atogrąžų miškų įvairove, ypač Amazonės atogrąžų mišku, kuris yra didžiausias atogrąžų miškas pasaulyje. Tačiau pietuose taip pat galima rasti žalumynų, savanų ir dykumų. Afrika taip pat pasižymi įvairiomis augalijomis, įskaitant atogrąžų miškus, savannas, dykumas ir stepus. Taip pat yra įvairių medžių rūšių, įskaitant baobabą, Afrikos juodmedį ir Mopane medį.

Fauna


Pietų Amerika garsėja savo unikalia ir įvairiausia gyvūnų įvairove, įskaitant žinduolius, paukščius, varliagyvius, roplius ir vabzdžius. Kai kurie iš žymiausių gyvūnų Pietų Amerikoje yra jaguarai, alpakos, lamos, vikunjos ir anacondos. Afrika taip pat turi daug įvairių gyvūnų, įskaitant liūtus, dramblius, raganosius, buivolus, hippopotamus ir žirafas.

4. Ekonominiai skirtumai

Ūkis


Pietų Amerikos ekonomika yra įvairi, priklausanti nuo žemės ūkio, kasybos ir gamybos. Brazilija, Argentina ir Meksika yra didžiausios Pietų Amerikos ekonomikos. Brazilija yra didžiausias kavos, cukranendrių ir sojų pupų gamintojas pasaulyje. Afrika turi keletą turtingų šalių, pavyzdžiui, Botsvaną, tačiau žemynas taip pat yra žinomas dėl didelio skurdo lygio. Žemės ūkis sudaro svarbią daugelio Afrikos šalių ekonomikos dalį, tačiau daugelyje šalių žemė ūkis dar nėra mechanizuotas. Daugelyje Afrikos šalių didelę reikšmę turi kasyba ir pramonė, o pagrindiniai produktai yra nafta, varis, auksas ir deimantai.

5. Politiniai skirtumai

Valdymo formos


Pietų Amerika daugiausia yra demokratinių valstybių žemynas, nors yra ir keletas autoritarinių valstybių. Daugelis Pietų Amerikos šalių išgyveno karinius perversmus ir diktatūras, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais vis daugiau šalių pereina prie demokratijos. Afrika yra labai įvairus žemynas, kuriame yra įvairių valdymo formų. Kai kurios Afrikos šalys yra demokratijos, o kitos — autoritarinės valstybės. Yra ir keletas šalių, kuriose vyksta pilietinis karas ar kitų formų nestabilumas.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kurie yra didžiausi Pietų Amerikos ir Afrikos miestai?
2. Kokia yra Pietų Amerikos ir Afrikos istorija?
3. Kokios yra Pietų Amerikos ir Afrikos kultūros?
4. Kokia yra Pietų Amerikos ir Afrikos ekonomika?
5. Kokios yra Pietų Amerikos ir Afrikos ateities perspektyvos?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись КОЙ ВЕК Е 1200
Следующая запись ŠTA JE BOLJE JESTI ZA DORUČAK, RUČAK I VEČERU