KURIS AUKSAS BRANGESNIS GELTONAS AR RAUDONAS

Have a question? Ask in chat with AI!

Kuris auksas brangesnis: geltonas ar raudonas?

Nuolatiniai juvelyrikos parduotuvių lankytojai neabejotinai pastebėjo, kad skirtingai atrodančių aukso dirbinių kainos taip pat skiriasi. Retkarčiais tenka pasukti galvą, kuris gi iš jų tinka tam tikrai progai ir kuris dera prie jūsų įvaizdžio. Tačiau kodėl auksas būna ne tik geltonas ir kodėl gali būti, kad raudonas auksas kainuoja daugiau negu geltonas?

Kas lemia aukso kainą?

Atsakymas vienareikšmis – pats auksas. Aukso grynumas, kitaip tariant, aukso kiekis lydinyje, tiesiogiai lemia papuošalo kainą ir vertę. Žinoma, reikšmingą įtaką turi ir pasirinktas juvelyras, tačiau grynojo aukso kiekis juvelyrikos dirbiniuose – neabejotinas kainos rodiklis.

Aukso lydiniai

100 % gryno aukso praktiškai nenaudojama, nes jis yra labai minkštas, o tai daro papuošalus nepatvarius ir lengvai deformuojamus. Taigi naudojami aukso lydiniai su kitais metalais, būtent su sidabru, variu ir cinku.

Mažiausią aukso kiekį sudaro 375 prabos auksas, t. y. aukso jame yra tik 37,5 %. Kuo mažesnis aukso kiekis, tuo lydinys yra kietesnis ir atsparesnis aplinkos poveikiui. Nemažai kas renkasi 585 prabos auksą – jis yra pakankamai kietas, tačiau minkštesnis už 750 ir 999 prabų auksą. Be abejo, 750 prabos auksas yra brangesnis už 585 prabos auksą, o 999 prabos – brangesnis už 750 prabos auksą.

Raudonas ir geltonas auksas

Išvertus iš Auksakalių kalbos, raudonas auksas vadinamas rožiniu auksu, o geltonas – prostai auksu.

Kas lemia raudono aukso spalvą ir kainą?

Raudoną aukso spalvą suteikia nedidelis kiekis vario, įmaišyto į geltoną auksą. Vario kiekis procentais raudoname aukse siekia nuo 3 iki 25 %. Įdomu tai, kad su didesniu vario kiekiu lydinyje raudona spalva vis labiau išryškėja, suteikdama lydiniui švelnų rausvą atspalvį. Kuo daugiau lydinyje vario, tuo pats lydinys kietesnis ir labiau atsparus aplinkos poveikiui.

Jeigu norite raudonojo aukso su rausvu atspalviu, rinkitės lydinį su didesniu vario kiekiu. Vis dėlto reikėtų pasverti ir atvirkščią tokio pasirinkimo pusę, nes dėl didesnio vario kiekio bus sunkiau gaminti sudėtingų formų papuošalus. Be to, raudonos spalvos atspalvis laikui bėgant gali apsitaškyti, o spalva gali netgi visiškai išnykti.

Raudonas auksas kainuoja brangiau už geltoną auksą, nes jame yra daugiau metalo, kuris suteikia daugiau patvarumo ir ilgaamžiškumo. Na ir, žinoma, didesnis kiekis aukso reiškia didesnę kainą.

Kurį auksą rinktis: raudoną ar geltoną?

Sunku pasakyti, kuris auksas yra geresnis, ar raudonas, ar geltonas. Ir raudono, ir geltono aukso dirbiniai yra patvarūs ir ilgaamžiai, išsiskiria nepriekaištinga kokybe ir dizaino įvairove.

Jeigu norite rafinuoto ir subtilaus papuošalo, rinkitės geltoną auksą. Jeigu jums reikia ryškaus ir modernaus papuošalo, rinkitės raudoną auksą. Pavyzdžiui, raudonas auksas gali atrodyti labai nepriekaištingai su tamsiais akmenimis, tokiais kaip rubinai ar granatai. Tuo tarpu šviesesni brangakmeniai, pavyzdžiui, deimantai, atrodo įspūdingai su geltono aukso papuošalais.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kuris auksas yra brangesnis: raudonas ar geltonas?

Raudonas auksas yra brangesnis už geltoną auksą, nes jame yra daugiau metalo, kuris suteikia daugiau patvarumo ir ilgaamžiškumo.

2. Kuo skiriasi raudonas auksas nuo geltono aukso?

Raudoną aukso spalvą suteikia nedidelis kiekis vario, įmaišyto į geltoną auksą. Vario kiekis procentais raudoname aukse siekia nuo 3 iki 25 %.

3. Kurį auksą rinktis: raudoną ar geltoną?

Jeigu norite rafinuoto ir subtilaus papuošalo, rinkitės geltoną auksą. Jeigu jums reikia ryškaus ir modernaus papuošalo, rinkitės raudoną auksą.

4. Koks yra raudono aukso grynumas?

Raudonas auksas dažniausiai yra 14 karatų arba 18 karatų grynumo. Tai reiškia, kad iš 24 aukso dalių 14 arba 18 dalių yra auksas, o likusi dalis yra kiti metalai, pavyzdžiui, varis ir sidabras.

5. Kiek kainuoja raudonas auksas?

Raudonas aukso kaina priklauso nuo aukso grynumo, svorio ir dizaino. Paprastai raudonas auksas kainuoja daugiau nei geltonas auksas to paties grynumo ir svorio.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись БОЛ У ЧЕЉУСТИ СА ДЕСНЕ СТРАНЕ
Следующая запись מה לקרוא סלון יופי