LABĀ ROKA SĀP NO PLECA LĪDZ ELKONIM

Have a question? Ask in chat with AI!

Labā roka sāp no pleca līdz elkonim

Ja jūs ciešat no sāpēm labajā rokā, kas sākas no pleca un beidzas elkonī, jūs neesat vienīgais. Šī ir diezgan izplatīta problēma, ko var izraisīt dažādi faktori. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažus no visbiežāk sastopamajiem sāpju cēloņiem labajā rokā un piedāvāsim dažus padomus, kā tās mazināt.

Sāpju cēloņi labajā rokā

Ir daudz dažādu faktoru, kas var izraisīt sāpes labajā rokā. Daži no visbiežāk sastopamajiem ietver:

1. Saspiests nervs

Saspiests nervs ir viens no visbiežāk sastopamajiem sāpju cēloņiem labajā rokā. Tas var notikt, ja nervs tiek saspiests audzēja, kaula vai cīpslas dēļ. Saspiests nervs var izraisīt sāpes, tirpšanu un nejutīgumu rokā.

2. Pleca impingements

Pleca impingements ir stāvoklis, kad pleca cīpslas tiek saspiesta vai nospiestas starp pleca kaulu un akromiālo procesu (pleca kaulu). Tas var izraisīt sāpes, pietūkumu un kustību diapazona samazināšanos plecā.

3. Tenisa elkonis

Tenisa elkonis ir sāpju stāvoklis, kas ietekmē elkoņa ārējo daļu. Tas var rasties no atkārtotas roku un plaukstas locīšanas, piemēram, tenisa vai golfa spēlēšanas laikā. Tenisa elkonis var izraisīt sāpes, pietūkumu un maigumu elkoņa zonā.

4. Golfera elkonis

Golfera elkonis ir sāpju stāvoklis, kas ietekmē elkoņa iekšējo daļu. Tas var rasties no atkārtotas roku un plaukstas locīšanas, piemēram, golfa vai beisbola spēlēšanas laikā. Golfera elkonis var izraisīt sāpes, pietūkumu un maigumu elkoņa zonā.

5. Ārkārtas traumas

Ārkārtas traumas, piemēram, kritiens vai autoavārija, var arī izraisīt sāpes labajā rokā. Šo traumu gadījumā sāpes var būt stipras un rodas pēkšņi. Ja jums ir sāpes labajā rokā pēc ārkārtas traumas, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk vērsties pie ārsta.

Sāpju mazināšanas padomi

Ja jūs ciešat no sāpēm labajā rokā, ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai mazinātu sāpes un uzlabotu kustību diapazonu. Daži no šiem padomiem ietver:

1. Atpūta

Viena no labākajām lietām, ko varat darīt, lai mazinātu sāpes, ir atpūtināt sāpošo roku. Tas nozīmē izvairīties no aktivitātēm, kas pasliktina sāpes. Piemēram, ja jums ir tenisa elkonis, jums vajadzētu izvairīties no tenisa spēlēšanas vai citām aktivitātēm, kas ietver atkārtotu roku un plaukstas locīšanas.

2. Ledus un siltums

Ledus un siltums var arī palīdzēt mazināt sāpes un pietūkumu. Uzklājiet ledus sāpošajai rokai 15-20 minūtes vairākas reizes dienā. Pēc tam varat uzklāt siltumu, lai palīdzētu atslābināt muskuļus un uzlabot asinsriti. Ir svarīgi nelietot ledus vai siltumu ilgāk par 20 minūtēm vienā reizē, lai izvairītos no ādas bojājumiem.

3. Stiepšanās un vingrinājumi

Stiepšanās un vingrinājumi var arī palīdzēt mazināt sāpes un uzlabot kustību diapazonu. Ir vairāki stiepšanās un vingrinājumi, kurus varat veikt mājās, lai mazinātu sāpes labajā rokā. Ja neesat pārliecināts, kā veikt šos vingrinājumus, konsultējieties ar fizioterapeitu.

4. Pretiekaisuma līdzekļi

Pretiekaisuma līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai naproksēns, var arī palīdzēt mazināt sāpes un pietūkumu. Šīs zāles ir pieejamas bez receptes, taču ir svarīgi ievērot norādījumus uz etiķetes, lai izvairītos no blakusparādībām.

5. Kortizona injekcijas

Ja sāpes ir stipras un neatvieglojas ar citiem ārstēšanas veidiem, ārsts var ieteikt kortizona injekciju. Kortizons ir spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis, kas var palīdzēt mazināt sāpes un pietūkumu. Tomēr kortizona injekcijas nedrīkst lietot ilgstoši, jo tās var izraisīt blakusparādības, piemēram, cīpslu vājināšanos.

Kad vērsties pie ārsta

Ja sāpes labajā rokā ir stipras, neatvieglojas ar mājas ārstēšanu vai pasliktinās, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk vērsties pie ārsta. Tas ir īpaši svarīgi, ja jums ir arī citi simptomi, piemēram, drudzis, pietūkums vai apsārtums. Ārsts var diagnosticēt sāpju cēloni un ieteikt atbilstošu ārstēšanu.

Bieži uzdotie jautājumi

  1. Kāpēc mana labā roka sāp no pleca līdz elkonim?
  2. Ir daudz dažādu faktoru, kas var izraisīt sāpes labajā rokā no pleca līdz elkonim. Daži no visbiežāk sastopamajiem ietver saspiests nervs, pleca impingements, tenisa elkonis, golfera elkonis un ārkārtas traumas.

  3. Ko es varu darīt, lai mazinātu sāpes labajā rokā?
  4. Ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai mazinātu sāpes labajā rokā, tostarp atpūta, ledus un siltums, stiepšanās un vingrinājumi, pretiekaisuma līdzekļi un kortizona injekcijas.

  5. Kad man vajadzētu vērsties pie ārsta par sāpēm labajā rokā?
  6. Ja sāpes labajā rokā ir stipras, neatvieglojas ar mājas ārstēšanu vai pasliktinās, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk vērsties pie ārsta. Tas ir īpaši svarīgi, ja jums ir arī citi simptomi, piemēram, drudzis, pietūkums vai apsārtums.

  7. Vai sāpes labajā rokā var būt nopietnas?
  8. Sāpes labajā rokā dažos gadījumos var būt nopietnas. Piemēram, ja sāpes ir stipras un neatvieglojas ar mājas ārstēšanu, tas var liecināt par saspiests nervu vai pleca impingementu. Ja sāpes ir saistītas ar drudzi, pietūkumu vai apsārtumu, tas var liecināt par infekciju vai citu nopietnu stāvokli.

  9. Kā es varu novērst sāpes labajā rokā?
  10. Ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai novērstu sāpes labajā rokā, tostarp izvairīties no atkārtotu kustību veikšanas, izmantot pareizu tehniku, kad veicat vingrinājumus vai ceļat smagumus, un uzlabot savu vispārējo veselību un labsajūtu.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись KAKO SE BILJKE RAZLIKUJU
Следующая запись KUINKA HOITAA KYSTIITTIÄ KOTONA NOPEASTI