Лонський Віталій Олексійович

Have a question? Ask in chat with AI!

Віталій Лонський: тренер-легенда, який виховав олімпійських чемпіонів зі стрибків у висоту

Віталій Лонський — український тренер зі стрибків у висоту, який досяг великих успіхів у своїй кар'єрі. Він народився 11 квітня 1927 року в селі Обухівка Бердичівського району Житомирської області. Його шлях до спорту розпочався у віці 16 років з участі в спортивних змаганнях.

Дорога до спортивних вершин

Спочатку Віталій Лонський сам тренувався з стрибків у висоту, оволодів технікою виконання стрибків і продовжував самостійно вдосконалюватися, не маючи тренера. У 1952 році він виграв змагання з легкої атлетики в Житомирі та отримав присвоєний перший дорослий спортивний розряд, а за два роки виконав норматив майстра спорту. У 1956 році Віталій Лонський закінчив Вінницький педагогічний інститут (колишній Житомирський) за спеціальністю "Викладач фізичного виховання".

Тренерська робота

Після закінчення інституту Віталій Лонський працював вчителем фізкультури в Бердичівській школі № 3, а з 1962 року став тренером з легкої атлетики в Бердичівській дитячо-юнацькій спортивній школі (нині Школа вищої спортивної майстерності). Його першими вихованцями були стрибуни у висоту Василь Залужний та Олександр Бондарчук, які увійшли до складу збірної України, неодноразово ставали чемпіонами та призерами міжнародних змагань, а також встановлювали рекорди України.

Підготовка олімпійських чемпіонів

Найзнаменитішим вихованцем Віталія Лонського став Валерій Брумель — триразовий чемпіон Європи, чемпіон Олімпійських ігор у Римі-1960, рекордсмен світу. У своїй тренувальній роботі Віталій Лонський постійно шукав нові методи та засоби підготовки стрибунів у висоту, експериментував з технікою стрибків, розробляв індивідуальні плани тренувань для кожного спортсмена.

Визнання заслуг

Заслуги Віталія Лонського були відзначені високими нагородами. Він був нагороджений орденом "За заслуги" 3-го ступеня, присвоєно звання "Заслужений тренер СРСР", "Заслужений тренер України" та "Почесний громадянин міста Бердичева". У 2021 році в Бердичеві на будівлі Школи вищої спортивної майстерності відкрито меморіальну дошку тренеру, а в 2022 році у його рідному селі Обухівка встановлено пам'ятник.

Висновок

Віталій Лонський зробив неоціненний внесок у розвиток легкої атлетики в Україні та підготовку спортсменів світового рівня зі стрибків у висоту. Його методи тренування та тренерський талант протягом багатьох років дозволяли виховувати нових чемпіонів, які прославляли Україну на міжнародній арені.
5 запитань, що часто задаються:

  1. Які найбільш відомі вихованці Віталія Лонського?
  2. У яких роках Віталій Лонський працював тренером?
  3. Які нагороди отримав Віталій Лонський за свої досягнення?
  4. Які методи тренування використовував Віталій Лонський?
  5. Як Віталій Лонський вплинув на розвиток стрибків у висоту в Україні?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Штефан-Воде
Следующая запись Гладіатрикс