Людовик (дофін Вьєннський)

Have a question? Ask in chat with AI!

Людовик Гієнський: коротка біографія

Людовик Гієнський був шостим дофіном В’єнським і герцогом Аквітанським у 1401-1415 роках. Він був сином короля Франції Карла VI і королеви Ізабели Баварської. Людовик народився 22 січня 1397 року в замку Венсенн поблизу Парижа. Він був старшим братом майбутнього короля Франції Карла VII.

Життєпис

Ранні роки

Людовик був розумною і допитливою дитиною. Його освітою займалися найкращі вчителі Франції. Він вивчив латину, грецьку мову, математику, історію, філософію та мистецтво. Людовик також був чудовим спортсменом. Він любив грати в теніс, полювання, соколине полювання та риболовлю.

Дофін В’єнський

У 1401 році, у віці чотирьох років, Людовик був призначений дофіном В’єнським. Цей титул давався спадкоємцю французького престолу. Як дофін, Людовик представляв короля на офіційних заходах і виконував деякі з його обов’язків.

Герцог Аквітанський

У 1405 році Людовик був призначений герцогом Аквітанським. Аквітанія була великим і багатим герцогством на південному заході Франції. Як герцог Аквітанський, Людовик став одним з наймогутніших феодалів Франції.

Сторічна війна

У 1415 році Франція вступила в Столітню війну з Англією. Людовик, як дофін і герцог Аквітанський, став одним з головних командирів французької армії. У жовтні 1415 року він взяв участь у битві при Азенкурі. У цій битві французька армія була розгромлена англійцями. Людовик був убитий у бою.

Особисте життя

Людовик був одружений з Маргаритою Бургундською. У них було троє дітей: син, який помер у дитинстві, і дві дочки.

Спадщина

Людовик Гієнський був талановитим і здібним принцом. Його смерть у битві при Азенкурі стала великою втратою для Франції. Він був символом надії для французів у Столітній війні. Його смерть послабила моральний дух французької армії і полегшила англійцям завоювання Франції.

Висновок

Людовик Гієнський був трагічною фігурою у французькій історії. Він був молодим і талановитим принцом, який помер у бою, перш ніж встиг вступити на престол. Його смерть стала великою втратою для Франції і послабила її позиції у Столітній війні.

Поширені запитання

  1. Яким був повний титул Людовика Гієнського?
  2. Коли і де народився Людовик Гієнський?
  3. Хто були батьки Людовика Гієнського?
  4. Коли Людовик Гієнський став дофіном В’єнським?
  5. Коли Людовик Гієнський став герцогом Аквітанським?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Хіральність
Следующая запись Пошта інків