Марійський духовний центр — Зарваниця (срібна монета)

Have a question? Ask in chat with AI!

«Марійський духовний центр — Зарваниця» — пам’ятна срібна монета номіналом 10 гривень

Монета, присвячена легендарному місцю паломництва

Національний банк України випустив пам’ятну срібну монету номіналом 10 гривень, присвячену Марійському духовному центру — Зарваниці, одному з давніх місць паломництва у Тернопільській області. Випуск цієї монети є визнанням культурної та духовнoї цінності Зарваниці, яка приваблює тисячі вірян з усієї України та за її межами.

Історія та легенди Зарваниці

Зарваниця відома з XVI століття. За легендою, в 1675 році на цьому місці з’явилася чудотворна ікона Божої Матері. Ця подія ознаменувала початок паломництва до Зарваниці, яке триває і донині. У XIX столітті тут було збудовано перший храм, а на початку ХХ століття — велику базиліку, яка стала одним з найважливіших культових споруд в Україні.

Архітектура та святині Зарваниці

Зарваниця славиться своєю унікальною архітектурою. Центральним спорудженням є базиліка Матері Божої Ласкавої, зведена в неокласичному стилі. Церква прикрашена розписами та скульптурами, які розповідають історію Зарваниці та вшановують Божу Матір. Крім базиліки, у Зарваниці є також дзвіниця, каплиця святого Миколая та інші культові споруди.

Паломництво до Зарваниці

Зарваниця є одним з найбільших відпустових місць в Україні. Щорічно сюди приїжджають тисячі паломників, щоб помолитися, поклонитися чудотворній іконі Божої Матері та отримати духовне зцілення. Паломництво до Зарваниці є важливою традицією для багатьох українських родин, які передають її з покоління в покоління.

Монета «Марійський духовний центр — Зарваниця»

Пам’ятна монета «Марійський духовний центр — Зарваниця» виготовлена з срібла 925 проби, має діаметр 31 мм і вагу 15,55 г. На аверсі монети зображено герб України, рік випуску та номінал. На реверсі зображено скульптуру Матері Божої Ласкавої, яка знаходиться в базиліці Зарваниці. Монета випущена тиражем 5000 штук і є цінним доповненням до колекції нумізматів та пам’ятних монет.

Висновок

Пам’ятна срібна монета «Марійський духовний центр — Зарваниця» є унікальним витвором мистецтва, який увічнив легендарне місце паломництва та духовне святилище українського народу. Монета стане цінним подарунком для нумізматів, колекціонерів та всіх, хто цікавиться історією, культурою та духовними традиціями України.

Часті запитання:

 1. Який номінал пам’ятної монети «Марійський духовний центр — Зарваниця»?
  Монета має номінал 10 гривень.
 2. З якого матеріалу виготовлена монета?
  Монета виготовлена з срібла 925 проби.
 3. Який діаметр монети?
  Діаметр монети становить 31 мм.
 4. Який рік випуску монети?
  Монета випущена в 2023 році.
 5. Який тираж монети?
  Тираж монети становить 5000 штук.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Порушення кордонів
Следующая запись FontForge